Жакет: звідки прийшов і що робить в сучасному гардеробі?

- Advertisement -

Піджаки, жакети: пропонує  український виробник одягу S-original

Що таке жакет? Це різновид жіночого піджака довжиною до талії. Завдяки своїй універсальності і практичності, жакет займає в жіночому гардеробі особливе місце. Інтерес до цього виду одягу викликано різноманітністю фасонів. Традиційні жакети мають приталений по фігурі силует, але існують різні варіації і більше вільного крою. Коко Шанель збагатила моду XX століття твідовим жакетом без коміра, який тепер відносять до ділового стилю.

Стильні та практичні жакети на сторінці сайту https://s-original.ua/pidzhaky/typ-pidzhaka:zhaket/ пропонує  український виробник одягу S-original. В інтернет-магазині на сайті s-original.ua пропонується унікальний жіночий одяг, тут широкий асортимент моделей. Це дозволить підібрати жіночий піджак, жакет відповідно до актуальних тенденцій моди. S-original – це український бренд одягу, придбати якісний жакет від виробника і по вигідним цінам можна в каталозі верхнього одягу інтернет-магазину.

Жакет: звідки прийшов і що робить в сучасному гардеробі?

Піджаки, жакети на сайті s-original.ua.
Піджаки, жакети на сайті s-original.ua.

Жакет, як і багато інших видів чоловічого одягу з часом перекочував в жіночий гардероб. Історики сходяться на думці, що річ з’явилася ще в середніх віках. Назва одягу походить від французького слова «jaquette». Вважається, що перший жакет пошив француз Жак на основі чоловічої моделі. Він представляв собою вкорочений жіночий варіант цієї верхнього одягу.

До 19 століття кравці шили жакети тільки для чоловіків. Жінки, у свою чергу, не мали таких можливостей, тому виготовляли одяг своїми руками. Важливий слід в історії речі залишив англійський кравець Д. Редферн. Його попросили виготовити костюм для прогулянок принцесі Уельсу – Олександрі. Кравець узяв за основу шаблони чоловічого і жіночого одягу. Поділивши їх, Редферн отримав спідницю і верхню частину костюма. Якраз його верхня частина і стала з часом жакетом.

Свою роль у популяризації одягу залишила і Коко Шанель. Вони позбавила чоловічий піджак деяких частин, які, на її погляд були зайвими, і надала одягу жіночності. Жакет в стилі болеро з’явився в жіночому гардеробі завдяки іспанським тореадорам. Жінки одягали його поверх суконь. З 19 століття жакет міцно увійшов в моду, з великого модельного ряду кожна жінка зможе підібрати для себе варіант, який підійде їй за віком та фігурі.

Переваги жакета

Такий одяг має безліч переваг, завдяки чому жакет можна зустріти в гардеробі будь-якої жінки. Наведемо основні переваги жакетів:

 • універсальність – моделі вдало поєднуються як з брюками, так і з джинсами;
 • висока якість (сучасні моделі виробляють з безпечних і надійних матеріалів)
 • можна використовувати як в повсякденному житті, так і на святковий захід;
 • довговічність (при дбайливому відношенні і правильному догляді подібні речі можуть прослужити довго)
 • зносостійкість (жакети володіють стійкістю до різних зовнішніх впливів, таким чином, незначні зачепи або подряпини ніяк не позначаються на презентабельному зовнішньому вигляді)
 • практичність (як правило, жакети досить просто і легко відпираються, а також можуть витримувати багаторазове прання)
 • гіпоалергенність (сучасні вироби не викликають ніяких алергічних реакцій і дискомфорту)
 • чудовий зовнішній вигляд (жакети майстерно перетворюють будь-який образ, привернуть увагу і виділять абсолютно на будь-якому заході)
 • широкий вибір моделей на будь-який смак і колір.
Види жакета

Основною ознакою класичного жакета вважається приталений зовнішній вигляд з одним єдиним ґудзиком. Тим не менше нинішні модельєри намагаються з разу в раз внести в класичний варіант будь — які зовнішні зміни. Змінюється форма, ширина лацканів, кишень та їх кількість. А якщо говорити про фасони, то стає зрозумілим, що більш популярним стає вільний крій.

В сучасному жіночому гардеробі можна одночасно перебувати кілька варіантів жакетів. Розглянемо найбільш популярні види.

 • Класичний жакет

Така модель являє собою однотонний жакет до талії, що нагадує коротку куртку. Традиційний варіант виконаний з щільної тканини і застібається на гудзики.

 • Блейзери

Являють собою клубну модель жакета, що вказує на приналежність до групи за інтересами. Наприклад, члени клубу любителів гольфу носять однакові блейзери. Функціональність такої моделі досягається використанням емблеми з назвою клубу, фірми або навчального закладу.

 • Кардигани

Являє собою в’язаний жилет з трикотажного полотна. Його основне призначення – збереження тепла людського тіла.

 • Сафарі

Це практичний жакет у військовому стилі. Для такої моделі властивий особливий вільний крій. Обов’язковою деталлю сафарі є пояс по лінії нижнього зрізу.

Стильні та практичні жакети пропонує  український виробник одягу S-original. В інтернет-магазині пропонується унікальний жіночий одяг, тут широкий асортимент моделей. Це дозволить підібрати жіночий піджак, жакет відповідно до актуальних тенденцій моди.

 

- Advertisement -
- Advertisement -