Чому у кішки випадає шерсть?
Випадання шерсті у кішки може викликати занепокоєння і бути симптомом того чи іншого захворювання. Далі ви можете дізнатися про деякі самі поширені причини випадіння шерсті у кішок. Будь-який власник кішки хотів би, щоб її шерсть завжди виглядала здоровою і блискучою і турбується, якщо волосся починають випадати.
Незважаючи на те, що невеликі втрати волосся в результаті линяння — це природний процес, занадто сильне випадання може сигналізувати про більш серйозні проблеми. Про те, чому у кішки випадає шерсть, на сторінці сайту https://petko.com.ua/uk/news/detail/pochemu-u-koshki-vypadaet-sherst/ можна прочитати в опублікованій тут статті. Зоомагазин petko.com.ua пропонує якісні зоотовари в Україні. Як правило, випадання шерсті у кішок можна усунути за допомогою комплексних заходів: медикаментозного лікування, коригування умов утримання і раціонів.
Чому у кішки випадає шерсть: стаття на сайті petko.com.ua.
- Випадання шерсті у кішки із-за порушень в харчуванні
Якщо корм не містить всіх необхідних поживних речовин для підтримки здоров’я шкіри та шерсті, у кішки може погіршитися її якість або спостерігатися посилення линьки.
Для ефективного зростання шерсті і підтримки шкіри в здоровому стані кішці необхідно велика кількість білка: близько 30% від щоденного споживання білка використовується для оновлення і формування клітин шкіри. Недолік високоякісного білка в раціоні або споживання білка, який погано засвоюється, може призвести до витончення, ламкість волосся і навіть до їх випадання.
Вітаміни А і Е також дуже важливі для підтримання здоров’я вовняного покриву кішки і запобігання надлишкової линьки. Вони регулюють ріст клітин і діють як природні антиоксиданти. Недолік цих вітамінів може призвести до порушення вироблення основного компонента волоса — кератину.
Як правило, випадання шерсті у кішок можна усунути за допомогою комплексних заходів: медикаментозного лікування, коригування умов утримання і раціонів. Зверніться до ветеринарного лікаря, який зможе визначити причину випадіння волосся у вашої кішки і допоможе знайти найкраще рішення цієї проблеми.
- Випадання шерсті у кішок при стригучому лишаї
Стригучий лишай — одна з найбільш поширених причин випадіння шерсті у кішок. Ця грибкова інфекція дуже заразна і часто зустрічається у кошенят або кішок, що містяться в групах. Основний збудник цього захворювання — грибок Microsporum canis, який передається при контакті з зараженими тваринами і предметами, зберігаючи життєздатність протягом кількох місяців.
Грибок проникає в шкіру в місцях укусів, подряпин або інших пошкоджень, вражаючи поверхневий шар шкіри і волосяні фолікули. Якщо у вашої кішки є ушкодження шкіри у важкодоступних для вилизування місцях, наприклад на морді, ризик зараження стригучим лишаєм буде для неї більш високим, так як вилизування допомагає тварині позбутися збудника інфекції, не допустивши розвитку симптомів.
Стригучий лишай можна повністю вилікувати, але для цього необхідно пройти кілька етапів лікування: усунення самої інфекції, знищення залишилися спір і ретельна санітарна обробка приміщень, де живе кішка. В домашніх умовах стригучий лишай може бути вкрай небезпечним для людей, тому, якщо ви помітите які-небудь ознаки цього захворювання у вашої кішки, необхідно якомога швидше проконсультуватися з ветеринарним лікарем, щоб попередити подальше поширення інфекції.
- Випадання шерсті у кішки із-за надмірного вилизування
Вилизування — це важливий для кішок спосіб підтримки чистоти і здоров’я шкіри. Однак надмірне вилизування може призвести до випадання вовни та інших неприємних наслідків. Коли кішка вилизує себе, вона з допомогою свого шорсткого мови очищає шерсть і шкіру від паразитів, відмерлих волосків, органічних забруднень і впливу інших дратівливих чинників.
Якщо ваша кішка постійно вилизує одне і те ж місце, ви в кінці кінців помітите, що там з’являється лисина або стан вовни в цьому місці погіршується. Оскільки при надмірному вилизуванні кішка проковтує більшу кількість волосків, ніж звичайно, її шлунково-кишковому тракті можуть утворитися волосяні грудочки, так як травна система не здатна вивести таку кількість вовни з організму тварини.
Надмірне вилизування може бути ознакою поведінкових проблем: якщо кішка відчуває стрес, вона може використовувати вилизування як заміщує поведінки, щоб заспокоїтися. Причиною також може бути нудьга: якщо навколишня обстановка не стимулює ігрову активність тварини, кішка вилизує себе більше, ніж необхідно. Якщо ви помітили ознаки надмірного вилизування у своєї кішки, важливо проконсультуватися з ветеринарним лікарем, який зможе визначити причини такої поведінки вашого вихованця.
Якщо у вас є які-небудь побоювання з приводу здоров’я вашої кішки, проконсультуйтесь з ветеринарним лікарем.