Що потрібно знати при виборі дитячого автокрісла

- Advertisement -

Навіщо взагалі дитині окреме крісло? Як правильно підібрати дитяче автокрісло, і де його купити.

Возити в автомобілі дитину можна тільки в спеціальному кріслі, причому з самого народження, починаючи з першої поїздки з пологового будинку додому. Але тут виникає багато питань: до якого віку? які бувають крісла? як вибрати? Розповідаємо.

Навіщо взагалі дитині окреме крісло?

Зовсім не для того, щоб водія не оштрафували. Не тільки аварія, але навіть різке гальмування може стати причиною травми для незміцнілих м’язів і кісток дитини. Стандартний ремінь безпеки розрахований на дорослу людину і для перевезення дітей не годиться. В каталозі інтернет-магазину Babyup.ua можна купити дитяче автокрісло, тут представлені моделі від провідних виробників з усього світу. В каталозі інтернет-магазину Babyup.ua пропонується величезний асортимент автокрісел. Тут можна задати потрібні параметри пошуку, такі як колір, матеріал, висота тощо, вивчайте характеристики товарів, щоб вибрати оптимальний варіант для свого малюка.

Вибрати і придбати дитяче автокрісло можна в каталозі на сайті babyup.ua, тут надається офіційна гарантія на всі вироби. Триточковий ремінь безпеки утримує дорослого за найбільш міцні і стійкі до перевантажень частини тіла: стегна, плечі і грудну клітку. Якщо пристебнути ним дитину, лямки ременя будуть знаходитися в інших місцях.

Дитячі автокрісла на сайті babyup.ua.
Дитячі автокрісла на сайті babyup.ua.

Наприклад, верхня діагональна — по шиї, а нижня поясна — за живота або грудей. Це небезпечно: при аварії або гальмуванні дитина просковзне під нижню лямку, а верхня спрацює як зашморг. Дитяче крісло, (воно ж дитячий утримуючий пристрій), якраз вирішує цю проблему. У крісел для дітей є ремені, які безпечно фіксують малюків і дошкільнят. Для дітей постарше використовують штатні ремені, але їх пропускають через направляючі дитячого крісла.

Що потрібно знати при виборі дитячого автокрісла?

Чи можна обійтися без крісла? Насправді — ні. Звичайно, купувати крісла по мірі дорослішання дитини накладно. Але економія на безпеці — погана ідея, а економія на безпеці дітей — згубна. Щоб травмувати дитину, не обов’язково потрапляти в аварію, дитина може постраждати навіть при екстреному гальмуванні.

Ще одним затребуваним товаром, який часто шукають батьки є зручне і функціональне дитяче ліжко. В каталозі інтернет-магазину Babyup.ua можна купити дитяче ліжко, тут представлені моделі від провідних виробників з усього світу. Придбати дитяче ліжко можна на сайті babyup.ua, в каталозі можна задати потрібні параметри пошуку, такі як довжина, колір, матеріал, висота тощо.

До якого віку необхідно автокрісло? Згідно ПДР, діти до 12 років повинні бути пристебнуті ременями безпеки або перебувати в дитячому кріслі. При цьому йде розмежування за віком:

  • Для малюків до 1 року використовують люльку, яка встановлюється згідно інструкції виробника на задньому або передньому сидінні.
  • Від 1 до 7 років. Малюк може їхати на передньому чи задньому сидінні, але обов’язково в дитячому автокріслі з системою ISOFIX або іншому пристрої, яке відповідає його вазі і росту. Автокрісло встановлюється обличчям до руху автомобіля.
  • Старше 7 років, але молодше 12. Дозволено використовувати штатний ремінь безпеки, якщо вага більше 36 кг або зріст понад 150 см.
Дитяче автокрісло — не стільчик для зручності, а елемент безпеки.
  • Орієнтуватися при підборі крісла треба на вагу і ріст дитини. Вік в цьому випадку вторинний параметр, так як діти ростуть і розвиваються по-різному.
  • Дитяче крісло обов’язково повинне пройти випробування, у нього повинен бути відповідний ярлик.
  • Обов’язково приділіть увагу правильній установці і регулюванні крісла. Неправильно закріплене автокрісло не захистить малюка при аварії.

Купувати нове крісло у міру дорослішання дитини дорого, тому придумали універсальні моделі, які підходять для двох або навіть трьох груп. Але в гонитві за універсальністю виробникам доводиться йти на компроміси. Приміром, у кріслах 1, 2 і 3 груп — робити великі діапазони регулювань. Все це не кращим чином позначається на безпеці, так і по ергономіці неідеально. Одне і те ж крісло не може підходити для однорічного малюка і дитини 10 років.

Але от об’єднання сусідніх груп можливо: крісло, розраховане на дітей від року до 7 років, має право бути. При виборі потрібно враховувати, що автокрісло в автомобіль купують не для пред’явлення працівнику поліції при перевірці, а для безпеки дитини. Головне — купити не найдорожче, а найкраще. У ньому має бути зручно і комфортно.

Але навіть саме безпечне автокрісло не зможе уберегти дитину, якщо воно буде не зовсім правильно пристібнуте і встановлене. Тому уважно вивчайте інструкції. І тоді поїздки будуть безпечними.

 

- Advertisement -
- Advertisement -