3D мамографія з томосинтезом – це сучасний метод візуалізації молочних залоз

- Advertisement -

Сучасна 3D мамографія – як виглядає обстеження за допомогою цифрового томосинтезу?

3D мамографія з томосинтезом – це сучасний метод візуалізації молочних залоз. Завдяки цьому рентгенівському знімку ми отримуємо чітке зображення, на якому окремі (патологічні) структури не перекриваються, що однозначно полегшує діагностику. 3D-цифрова мамографія може виявляти ті ж зміни, що й стандартна мамографія, але має більш високий рівень виявлення.

Як виглядає цифрова мамографія та діагностика раку молочної залози за допомогою 3D-технологій, які показання до тривимірної мамографії, та де можна пройти цю процедуру? Дізнатися більше про прийом у лікаря-мамолога можна на сторінці сайту https://mammologycenter.com.ua/uk/service/mamolog/ спеціалізованого мамологічного центру. Тут працюють досвідчені фахівці, які допоможуть, якщо у вас є привід для хвилювання, або, коли просто треба перевірити молочні залози. Спеціалізований мамологічний центр використовує мамографію з томосинтезом та інші сучасні технології для комплексного обстеження і лікування грудей в Києві.

В мамологічному центрі виконуються всі види УЗД, застосовуються рентгенологічні і інвазивні методи діагностики, проводиться ефективне і щадне індивідуальне лікування на основі сучасних світових протоколів. Томосинтез є відносно новою діагностичною технікою для візуалізації молочної залози. Під час 3D мамографії з томосинтезом проводиться багато сканів, обробка яких дозволяє отримати тривимірне зображення, що значно збільшує діагностичні можливості.

3D мамографія з томосинтезом – це сучасний метод візуалізації молочних залоз.

Мамографія з томосинтезом на сайті mammologycenter.com.ua.
Мамографія з томосинтезом на сайті mammologycenter.com.ua.

Цей метод часто використовується на додаток до стандартної мамографії. Які переваги даного тесту та показання до його проведення? Чим відрізняється класична мамографія від цифрової мамографії з томосинтезом?

Цифрова мамографія в останні роки витісняє традиційну аналогову мамографію. Спеціалізований мамологічний центр у Києві використовує сучасні технології, мамографія з томосинтезом тут проводиться для комплексного обстеження грудей. Метод полягає в отриманні цифрового зображення, яке можна обробити на комп’ютері. Проведення цифрової мамографії методом томосинтезу додатково дозволяє створювати тривимірні зображення. Замість 2 фотографій кожної грудей, як при звичайній мамографії, багато з них зроблені під різними кутами – це збільшує діагностичні можливості та виключає накладення тканин.

Важливо, однак, що доза рентгенівського випромінювання не набагато вища, ніж при звичайній мамографії. Пацієнтки та пацієнти (чоловіки теж можуть захворіти на рак молочної залози) цікавляться, який метод діагностики їм підійде – мамографія чи УЗД грудей. Основним критерієм є вік – у осіб до 40 років, у зв’язку з переважанням залозистої тканини в молочних залозах, УЗД є методом вибору.

Мамографія молочних залоз відрізняється від УЗД тим, що в ній використовуються рентгенівські промені – при УЗД використовується ультразвук, який безпечніший для пацієнтки. Однак мамографія є єдиним тестом, який може виявити кальцифікацію грудей. Першу мамографію рекомендується робити у віці від 40 до 50 років, і якщо під час самообстеження грудей ви помітили тривожні симптоми, наприклад, виділення із сосків, зміну розміру грудей або пальпаторну ущільнення, слід якомога швидше звернутися до лікаря.

Переваги томосинтезу.

Завдяки використанню методу томосинтезу виходять тривимірні зображення, що значно підвищує чутливість обстеження – особливо це стосується залозистих грудей, які важко діагностувати при звичайній мамографії. Цей метод усуває накладання тканин і дозволяє оцінити всю молочну залозу, а не лише підозріле ураження. Дослідження показали, що використання методики томосинтезу дозволяє збільшити виявлення раку молочної залози . Крім того, томосинтез знижує ризик помилкового виявлення ураження, коли насправді воно не відбувається, тобто зменшує відсоток результатів т.зв. помилкові спрацьовування.

Як виглядає 3D мамографія?

3D мамографія за своїм ходом мало чим відрізняється від стандартної мамографії. Увійшовши в кабінет, необхідно роздягнутися до пояса, а потім підійти до камери. Особа, яка проводить обстеження, покладе молочну залозу на основу мамографа (діагностичного пристрою), а потім опустить пластину, розплющивши груди. Компресія може викликати дискомфорт, але вона необхідна, напр. зменшити дозу радіації. Під час обстеження рентгенівська трубка буде рухатися по дузі відносно пацієнта, що дозволить отримати поперечні зрізи всієї молочної залози. Тривимірна мамографія з томосинтезом зазвичай займає близько 20 хвилин.

Які зміни грудей може виявити мамографія цифрового томосинтезу?

3D-цифрова мамографія може виявляти ті ж зміни, що й стандартна мамографія, але має більш високий рівень виявлення. Мамографія з томосинтезом дозволяє виявити осередкове ураження. Таку зміну видно як ущільнення, можна визначити його форму, край і щільність відносно навколишніх тканин. Визначення цих ознак дозволяє класифікувати ураження як доброякісне або злоякісне, що в свою чергу впливає на вибір методу лікування. Обстеження також дозволяє спостерігати мікро- та макрокальцинати. Кальцифікати можуть бути доброякісними, що не потребують втручання, і злоякісними, які вимагають подальшої діагностики у вигляді тонкоголкової або пункційної біопсії.

- Advertisement -
- Advertisement -