Що потрібно знати про захисні маски?

- Advertisement -

На сьогодні майже всі звикли носити засоби індивідуального захисту, такі як бахіли https://chila.ua/ru/catalog/bahily-odnorazovye, маски для обличчя для захисту від інфекції, рукавички та інші ЗІЗ. Саме маски є мінімальним засобом індивідуального захисту. Носити їх не проблема, але їх різноманітність може спантеличити при виборі. Читайте нижче про основні відмінності масок, щоб вибрати найкращий варіант.

ilVydAqVGAEVjLxmF34lvlhlSrT1NPA5W3ykHlRADn5KbIIXJpqg0A0Xl5K6TpEcSAMq3r6GgG4_Lc_wKWJv_GGzoLu-amPYGv2B6uwZnBdYDBjuI_p999A3iehSva161S-tTZXvqrx8tWWPxp5nR0aFMH-fz1PAUfEjYhyBXsM5TMey3jCw2_H-Kfc8NQ

Одноразові та багаторазові

Одноразові маски призначені для того, щоб їх одягали один раз, а потім викидали. Максимальний час носіння такої маски 2 години. Вони мають прямокутну форму і потрібні для того, щоб закрити ніс і рот. Зазвичай вони виготовляються з дихаючого матеріалу, який може бути синтетичним і натуральним.

Багаторазові маски виготовляються із тканинних матеріалів і можуть використовуватися більше одного разу, але після кожного використання маску варто прати при температурі від 60 градусів, перед пранням слід замочити в мильному розчині. Або прати при меншій температурі (не менше 30 градусів), але перед цим потрібно попередньо замочити маску в розчині, що дезінфікує, на 20-30 хвилин. Деякі моделі виготовляються зі змінними фільтрами, які допомагають підтримувати їхню чистоту.

Різновиди масок за типом використання:

  • Хірургічні маски. Забезпечують захист від бризок, таких як ті, що утворюються під час чхання, завдяки своєму рівню фільтрації та стійкості до рідини.
  • Процедурні маски. Використовуються у чистих приміщеннях у лікарнях, включаючи відділення інтенсивної терапії та пологові будинки, але не підходять для стерильних приміщень, таких як операційна.
  • Респіратор. Призначені для фільтрації частинок, що переносяться по повітрю, таких як віруси і бактерії. Респіратори слід надягати при ймовірності контакту з вірусними інфекціями.

Види за ступенем фільтрації:

  • Двошарові. Найчастіше нестерильні маски, призначені для повсякденного носіння. Виготовляються із 1 шару SMS або спанбонду.
  • Тришарові. Внутрішній шар адсорбуючого матеріалу, такого як бавовна, середній шар нетканого матеріалу, наприклад, поліпропілен, зовнішній шар з неабсорбуючого матеріалу, такого як поліестер або поліефірна суміш.
  • Чотиришарові. Захищають від біологічних рідин та шкідливих мікроорганізмів. Призначені для професійної, найчастіше хірургічної діяльності.

h4j4m93H4RVsJ5niaCq7msohSi2gnwxAdhsyuZ0iAjykzTHOb3EmMGQGCffPm5suHeuHt3gtOcRU5Nmrj3B-m4kZJ-a_QHjT3-TPUvjxsEYU0_nvGoEqt7AezqU3x_5CvMP6Rt6QcgECrbeo5Dqp0gvjSEZSr6cD23B5qjmCtHtITDUarCyFrE2WJEJm-Q

Стерильні та нестерильні

За відсутності будь-яких мікроорганізмів на нових, упакованих масках вони вважаються стерильними. Відповідають найсуворішим стандартам та правилам щодо методів інфекційного контролю, щоб знизити ризик зараження бактеріями та шкідливими організмами. Використовуються в приміщеннях, які також є стерильними, тобто оброблені дезінфікуючими засобами та ультрафіолетовими променями.

Нестерильні маски не стерилізуються після їх виробництва, що означає, що на масках знаходяться бактерії та мікроорганізми. Призначені для носіння в нестерильних зонах та захищають оточуючих від патогенних мікроорганізмів.

Матеріал з Chila.ua

- Advertisement -
- Advertisement -