Тестостерон: як підняти рівень тестостерону. Продукти для підвищення тестостерону в чоловіків

- Advertisement -

Що таке тестостерон і для чого він потрібен

Тестостерон – це головний чоловічий статевий гормон. Його рівень коливається від 300 до 1 000 нг/дл і може знизитися через низку причин: вік, зайва вага, різні захворювання. Ось кілька непрямих ознак, за якими можна припустити нестачу тестостерону:

 • Знижене лібідо і проблеми з ерекцією.
 • Зниження обсягу сперми.
 • Випадання волосся на голові, обличчі й тілі.
 • Втрата м’язової маси і нарощування жирової.
 • Остеопороз або переломи кісток через підвищену крихкість.
 • Зміни в настрої, депресія, дратівливість, брак концентрації.
 • Зниження спортивних результатів.

Перераховані вище ознаки не обов’язково пов’язані з рівнем тестостерону, але можуть вказувати на його нестачу. Щоб точно дізнатися рівень гормону, потрібно здати аналізи і, якщо він дійсно знижений, звернутися до лікаря за призначенням терапії.

Водночас, якщо рівень гормону в межах норми, ви можете підвищити тестостерон природними методами й отримати від цього багато переваг: схуднути, накачати м’язи, поліпшити спортивні результати та сексуальну функцію.

Що саме підвищує тестостерон?

У медицині та спортивному середовищі для підвищення рівня тестостерону використовують терапію з ін’єкціями або бустерами тестостерону.

Однак коли справа стосується гормонів, принцип “чим більше, тим краще” не працює. Якщо ваш рівень тестостерону перебуває в межах норми, надмірна кількість гормону може підвищити ризик серцево-судинних захворювань і негативно позначитися на здоров’ї кісток. Тому добавки з тестостероном краще залишити на крайній випадок. Коли він настане – скаже лікар.

На щастя, є доведені й безпечні способи підвищити вироблення тестостерону без усіляких ін’єкцій. Ви можете спробувати якийсь один засіб, але краще застосовувати їх у комплексі. На відміну від ін’єкцій гормону, вони не призведуть до надмірного підвищення рівня тестостерону і принесуть тільки користь.

Також, рекомендується простимулювати його вироблення в домашніх умовах. Для цього найкраще підходить такий комплекс заходів:

 1. Регулярне фізичне навантаження. Найкраще проводити силові тренування та працювати з граничними вагами (про силові тренування читайте тут).
 2. Нормалізувати емоційний стан. Кортизол, що виділяється в стресових ситуаціях, блокує вироблення тестостерону.
 3. Налагодити харчування і скинути зайву вагу. В ідеалі перейти на правильне харчування (докладніше тут) і стежити за БЖУ (білки, жири, вуглеводи). Велика кількість вуглеводів дає стрибок інсуліну, який пригнічує вироблення тестостерону. Найкраще для схуднення і підняття тестостерону підійде низьковуглеводна дієта або кето-дієта.
 4. Налаштувати сон. Різні порушення сну уповільнюють вироблення чоловічого гормону (про правила сну – тут).
 5. Засмагати та вживати вітамін D – системоутворювальний елемент для вироблення тестостерону.

Що треба їсти, щоб збільшити тестостерон

Наводимо топ-5 продуктів харчування, які здатні збільшити рівень тестостерону:

1. Устриці – багаті цинком, головним будівельним матеріалом для тестостерону.

2 Авокадо – корисні жири виступають основою для синтезу тестостерону.

3. Селера – містить андростерон, гормон, який відповідає за статеві функції та підвищує рівень тестостерону.

4 Вівсянка – у складі клітковина, яка позитивно впливає на кровообіг в органах малого таза і яєчках, що сприяє підвищенню тестостерону.

5. Інжир – плоди багаті калієм, магнієм, залізом, які допомагають стабілізувати тестостерон.

- Advertisement -
- Advertisement -