Як подати на аліменти, перебуваючи у шлюбі

- Advertisement -

Як стягнути аліменти?

Відповідно до статті 141 Сімейного кодексу України, права та обов’язки матері та батька щодо спільних дітей рівні. Відповідно до ст. 180 СК обидва батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття (а в окремих, передбачених законом випадках, навіть довше), незалежно від того, перебувають вони у шлюбі чи ні.

У цьому контексті часто люди цікавляться: чи можна без розлучення подати на аліменти? Щоб одержувати аліменти у шлюбі, необхідно подати заяву. Цей процес регламентується нормами Сімейного та Цивільно-процесуального Кодексу України. Скориставшись сервісом Alimenty-Online можна отримати готову заяву про стягнення аліментів. Також після заповнення форми на сайті https://alimenty-online.com.ua/ буде надана детальна покрокова інструкція, як отримати аліменти в найкоротші терміни.

Як подати на аліменти, перебуваючи у шлюбі.

Подати на аліменти на сайті alimenty-online.com.ua.
Подати на аліменти на сайті alimenty-online.com.ua.

Як стягнути аліменти? Буває так, що батько і мати дитини одружені, але при цьому сімейні стосунки зведені нанівець, і один із батьків проживає окремо від дитини. Тобто створюється ситуація, аналогічна тій, яка має місце за фактичного розлучення. Якщо ви зіткнулися з нею, але з якихось причин розірвання шлюбу ще не відбулося, можете реалізувати право дитини на аліменти ще до того, як ваш шлюб офіційно буде розірваний.

Щоб одержувати аліменти у шлюбі, необхідно подати заяву. Цей процес регламентується нормами Сімейного та Цивільно-процесуального Кодексу України. У «шапці» заяви зазначаються:

  • Найменування суду, куди подається позов.
  • Дані позивача – особи, яка подає позов. Цей блок включає прізвище, ім’я, по батькові, ІПН, адресу реєстрації та проживання, поштовий індекс; серію та номер паспорта, контактний телефон.
  • Дані відповідача, якому адресовано позов. Заповнюються аналогічно до попереднього прикладу.

Важливо пам’ятати, якщо місце реєстрації та місце проживання різні, необхідно вказати обидві адреси.

Далі в заяві викладаються обставини одруження, обов’язково робите акцент на наявності неповнолітньої дитини, і на тому факті, що вона проживає спільно з вами. У тексті заяви необхідно послатися на статтю 141 про те, що батьки мають рівні обов’язки щодо утримання дитини, а також на статтю 180 про необхідність утримувати дитину до повноліття. Вказується час, коли другий з батьків перестав виконувати свої обов’язки, встановлені законом.

Скориставшись сервісом Alimenty-Online можна подати заяву на аліменти в Україні просто і швидко. Після заповнення форми на сайті alimenty-online.com.ua буде надана детальна покрокова інструкція, як отримати аліменти в найкоротші терміни. Ще один важливий пункт, який зазначається у заяві – інформація про доходи відповідача. Вказуються:

  • місце роботи;
  • посада (професія);
  • розмір зарплати.

Щоб точно вказати суму заробітку, потрібно вимагати відповідача відповідну довідку з місця роботи. Але зі зрозумілих причин її надання не завжди можливе. Якщо ви потрапили до такої ситуації, необхідно звернутися до суду. У цьому випадку уповноважена особа витребує довідку про доходи відповідача на підприємстві, де працює, у порядку, встановленому законом.

Якщо у відповідача немає офіційного доходу, він не працює і не перебуває у службі зайнятості, або ж у нього непостійний заробіток, всі ці факти слід зазначити у позові. У таких випадках ви на законних підставах можете просити суд зажадати аліменти з відповідача у твердій грошовій сумі.

Щоб отримати право на виплати, необхідно ще на етапі подання заяви переконати суд у тому, що ваша сім’я вже не повноцінно, навіть з урахуванням того, що ви з чоловіком продовжуєте перебувати в офіційному шлюбі. Вкрай важливо показати, що батько, який не проживає з дитиною, не бере участі в її змісті повною мірою, і призначення аліментів на підставі поданого позову стане справедливим рішенням. При цьому суд враховує матеріальне становище та стан здоров’я відповідача, позивача, дитини, інші фактори, що мають відношення до справи, та здатні вплинути на майбутній вердикт.

Які документи необхідні у тому, щоб почати отримувати аліменти у шлюбі?

Поряд із заявою на виплату аліментів, яку ви подаєте, перебуваючи у шлюбі, надаються:

  • копії паспортів та ІПН, як позивача, так і відповідача;
  • свідоцтво про народження дитини (дітей);
  • свідоцтво про шлюб;
  • довідка з вашого місця проживання – вона потрібна для того, щоб підтвердити той факт, що дитина мешкає разом з вами.

Також вам знадобиться акт, виданий за місцем проживання, що підтверджує той факт, що відповідач не мешкає з вами. Не забудьте до загального пакету документів долучити довідку з місця роботи відповідача про його доходи, про яку вже згадувалося вище. За її відсутності одержати її можна у судовому порядку.

 

- Advertisement -
- Advertisement -