Вимоги до донорів яйцеклітин. Етапи донорської програми.
Сьогодні, завдяки розвитку репродуктивних технологій, тисячі пар, які втратили надію завагітніти природним шляхом, стають батьками прекрасних здорових малюків. Однією з таких технологій є донорство яйцеклітин. До донорських ооцитів зазвичай вдаються у тих випадках, коли не можуть зачати дитину за допомогою власних яйцеклітин жінки. На якість яйцеклітин впливає багато причин — від проблем зі здоров’ям до ранньої менопаузи.
Часто пари вже пройшли курс лікування безпліддя, але безуспішно. Саме тому вклад донорів яйцеклітини такий важливий і цінний — вони дають абсолютно незнайомим людям шанс отримати довгождане батьківство. Про донорство яйцеклітини на сторінці сайту https://medicina.ua/presscenter/news/itm/10701/ можна прочитати цікаву і корисну статтю. Тут можна знайти всю необхідну інформацію про донорство яйцеклітини і про питання, які цікавлять потенційних донорів.
Як стати донором яйцеклітини, і як діють донорські програми.
Як знайти донора ооцитів? До питання вибору донора потрібно підійти максимально відповідально, адже від цього безпосередньо залежить успішність наступних вагітності і пологів. Посередником між майбутніми батьками і донором може виступити кваліфіковане перевірене агентство, яке захистить права обох сторін і забезпечить кращу медичний, юридичний та психологічний супровід. Тут є можливість стати донором яйцеклітини анонімно і при цьому зробити це під пильним наглядом досвідчених лікарів та інших фахівців.
Плюси донорства яйцеклітин. Якщо ви сумніваєтеся в тому, чи підходить вам донорство яйцеклітин, розгляньте ці переваги процесу, який змінить як ваше життя, так і життя багатьох інших людей:
- Благородна місія
Деякі майбутні батьки роками намагаються зачати дитину, і як ніхто інший мріють про народження малюка. Не у кожного є можливість зробити парі такий дивовижний подарунок, який вони ніколи не забудуть. Багато донорів яйцеклітин кажуть, що відчувають неймовірний рівень задоволення, знаючи, що їх праця допомагає іншим відчувати стільки радості.
- Інформація про особисте здоров’я та фертильність
Протягом всієї програми донорства завдяки безкоштовним медичним скринінгам в кращих приватних клініках жінка зможе дізнатися багато чого про своє фізичне, психічне і репродуктивне здоров’я і ризики можливих спадкових захворювань, що згодом допоможе спланувати власну вагітність.
- Правовий захист
Клініка, як правило, організовує для донорів безкоштовне юридичне консультування, де жінки можуть детально дізнатися про свої права та обов’язки і остаточно переконатися у власному рішенні.
- Компенсація
Звичайно, радість батьківства неможливо виміряти в грошах, але нелегка праця донорів заслуговує гідної винагороди. Завдяки гонорару жінки можуть закрити одну чи декілька фінансових цілей.
Хто може стати донором ооцитів?
Всі донори яйцеклітини повинні відповідати основним вимогам:
- Вік від 20 до 35 років;
- Ідеальне психічне і фізичне здоров’я;
- Відсутність шкідливих звичок.
Додатковим критерієм виступає наявність дитини у кандидатки як доказ фертильності жінки.
Етапи донорської програми.
- Після подачі заявки та заповнення детальної анкети кандидатка проходить розширений медичний скринінг, що включає обстеження репродуктивних органів, здачу аналізів на інфекційні, венеричні, генетичні та інші захворювання, консультацію з психологом та лікарем-наркологом.
- Далі юристи складають договір, в якому прописані всі аспекти програми донорства. Якщо жінку все влаштовує, вона підписує документи.
- Коли жінка прийнята в програму донорства, її профіль додають в закриту базу даних для майбутніх батьків. Як тільки знаходиться підходяща пара, донор починає приймати безпечні ін’єкційні ліки для стимуляції яєчників. Донори регулярно відвідують лікаря, де фахівець стежить за ростом фолікулів — мішечків, де дозрівають яйцеклітини.
- Як тільки фолікули дозріли, лікар робить жінці останню ін’єкцію, щоб підготувати яєчники до випуску ооцитів. Пункція яйцеклітин – це коротка і безболісна процедура, під час якої фахівець з допомогою тонкої голки отримує 10-20 яйцеклітин. Після пункції донори знаходяться під наглядом протягом години, а потім відправляються додому. Як правило, жінка може повернутися до повсякденної діяльності на наступний день після забору ооцитів.
На цьому місія донора підходить до кінця. З донорських яйцеклітин і сперми майбутнього батька/донора будуть створені ембріони, і вдячна пара дуже скоро стане батьками.