Що являє собою донорство яйцеклітин?

- Advertisement -

Навіщо використовують донорські яйцеклітини при ЕКЗ, і що це значить?

Процедура ЕКЗ з донорськими ооцитами буквально 15 років тому вважалася чимось на грані фантастики і використовувалася тільки в самих крайніх випадках через відсутність у лікарів належного досвіду. Сьогодні ж ця процедура, як і використання донора яйцеклітин, є однією з найбільш успішних методик лікування безпліддя, а також допомогою самотнім жінкам, які хочуть завести дитину. Донорство яйцеклітин передбачає передачу біоматеріалу однією жінкою – іншій і дозволяє бездітним сім’ям заводити дітей.

Часто пари, які бажають завести дитину, вже проходили курси лікування безпліддя, але безуспішно. Саме тому вклад донорів яйцеклітини такий важливий і цінний — вони можуть дати абсолютно незнайомим людям шанс отримати довгождане батьківство. Про донорство яйцеклітин на сторінці сайту https://medicina.ua/presscenter/news/itm/10701/ можна прочитати цікаву і корисну статтю. Тут можна знайти всю необхідну інформацію про донорство яйцеклітин і про питання, які можуть цікавити потенційних донорів.

Що являє собою донорство яйцеклітин?

Про донорство яйцеклітин, стаття на сайті medicina.ua.
Про донорство яйцеклітин, стаття на сайті medicina.ua.

У природних умовах організм жінки виробляє одну зрілу яйцеклітину один раз за цикл (раз в місяць). Якщо відбувається запліднення, ця яйцеклітина стає ембріоном – починається вагітність. Якщо запліднення не відбулося, яйцеклітина буде втрачена в процесі менструації.

У кожної жінки, яка може стати донором яйцеклітини, з народження в яєчниках знаходиться близько 400 тис. ооцитів. Вони являють собою незрілі форми майбутніх яйцеклітин. Життєвий цикл жінки передбачає, що лише один ооцит з кожної тисячі може досягати зрілості і запліднюватися.

Виходить, що за все життя жінки може вироблятися близько 400 яйцеклітин. Жінка, готова стати донором яйцеклітини, повинна знати, як це відбувається і як здійснюють забір біоматеріалу. На початку кожного циклу починають розвиватися кілька ооцитів,але лише один з них стане яйцеклітиною, а решта загинуть природним чином. При відсутності вагітності буде втрачено також і зріла яйцеклітина.

Донорство яйцеклітин передбачає передачу біоматеріалу однією жінкою – іншій і дозволяє бездітним сім’ям заводити дітей. Фактично, донор просто віддає яйцеклітини, які, ймовірно, ніколи б і не були б запліднені. Жінка, яка буде виношувати дитину, забезпечить організм усіма необхідними для розвитку речовинами, а також дасть йому імунологічний захист.

Як здати яйцеклітину на донорство?

Участь у такій програмі може взяти далеко не кожна жінка. Вся справа в тому, що вона повинна відповідати жорстким вимогам, а не тільки мати бажання стати донором. Тут діє такий перелік вимог:

  • вік жінки, яка хоче зайнятися донорством яйцеклітин, повинен становити 18-30 років;
  • донор має володіти відмінним фізичним і психологічним здоров’ям;
  • у жінки повинні бути здорові діти;
  • потрібно укладати відповідний договір;
  • важливо, щоб жінка була дієздатною і надала згоду на процедуру.

Здача на донорство яйцеклітин можлива тільки після того, як жінка отримає консультацію  лікаря-репродуктолога щодо нюансів цієї процедури, а також її можливих наслідків. Заборур яйцеклітини і підписання договору передує серйозне медичне обстеження, що включає збір особистого і сімейного анамнезу. Обов’язково реєструються дані щодо кольору очей, шкіри, зросту і ваги, типу волосся, резус-фактора і групи крові, а також раси.

Важливо розуміти, що здати в банк донорські яйцеклітини після проходження медичного обстеження з позитивною відповіддю жінці доведеться в обов’язковому порядку, без права відмови. В іншому випадку їй доведеться відшкодовувати клініці вартість всіх діагностичних процедур.

Які переваги і недоліки має донорство ооцитів?

Донорство являє собою досить складну процедуру, яка вимагає ретельної підготовки. Потрібно зазначити переваги такої програми:

  • донор надає допомогу жінкам, які не можуть завагітніти;
  • розширене медичне обстеження за рахунок клініки;
  • результативне співробітництво передбачає матеріальну винагороду.

Однак варто розуміти, що така програма має не лише переваги. Важливо ознайомитися з плюсами і мінусами, зважити всі за і проти. До можливих недоліків відносяться:

  • синдром гіперстимуляції яєчників;
  • незначні кровотечі;
  • депресія і безсоння;
  • виникнення набряків.

Рішення щодо здачі біоматеріалу повинно бути виваженим і не повинно прийматися під тиском. Жінці потрібно чітко розуміти, що потрібно для проходження такої програми. Разом з цим варто знати, що, звернувшись у хорошу клініку, можна не хвилюватися щодо негативних наслідків, оскільки стан здоров’я буде знаходитися під пильним контролем професіоналів з багаторічним досвідом роботи.

- Advertisement -
- Advertisement -