Кому і навіщо потрібна консультація лікаря-дерматолога

- Advertisement -

Які симптоми, що вказують на необхідність відвідування дерматолога? Особливості прийому у дерматолога.

Екологічна ситуація зараз така, що майже кожна людина періодично потребує послуги дерматолога. Крім поганої екології, проблеми зі шкірою можуть бути спровоковані вживанням нездорової їжі, алкоголю, часті стреси, гормональні збої. Нерідко причиною хвороби дерми є інфекції або віруси, здатні спровокувати важкі ускладнення. Після виявлення будь-якої нетипової проблеми з шкірним покривом слід негайно записатися на прийом до лікаря дерматолога.

Дерматолог у Сумах приймає в медичному центрі “Верба Медікал”, записатися на прийом можна на сайті verba-clinic.com. Дерматолог Суми допоможе швидко встановити точний діагноз і призначити ефективне лікування. Відділення дерматології в медичному центрі “Верба Медікал” обладнане сучасною діагностичною апаратурою, тут працює прогресивна команда фахівців. В центрі “Верба Медікал” лікарі дерматологи мають багаторічний досвід лікування захворювань шкірного покриву та її придатків. Крім усунення хвороби, дерматолог встановить чіткий алгоритм профілактичних заходів.

Симптоми, що вказують на необхідність відвідування дерматолога.

Дерматолог у Сумах на сайті verba-clinic.com.
Дерматолог у Сумах на сайті verba-clinic.com.

В кожному з конкретних випадків використовується індивідуальний підхід. Категорично не рекомендується займатися самолікуванням після виявлення висипу або свербежу шкіри. Справа в тому, що непрофесійний підхід часто посилює проблему, створюючи передумови для переходу хвороби в розряд хронічних.

Типові приводи для візиту до дерматолога:

 • висип і свербіж на шкірі;
 • утворення набряків;
 • поява почервоніння, подразнення, нетипових плям;
 • лущення шкірного покриву;
 • ламкість, розшарування нігтів;
 • ослаблення, випадання волосся.

Найчастіше описані проблеми фіксуються у підлітків, вагітних або годуючих жінок. Це пояснюється різкою зміною гормонального фону, що виражається в хворобливих висипаннях на шкірі. Досвідчений дерматолог підбирає дієву косметику та лікарські засоби.

Особливості прийому у дерматолога.

Після виявлення будь-якій нетипової проблеми з шкірним покривом слід негайно записатися на прийом до лікаря. Нерідко причиною хвороби дерми є інфекції або віруси, здатні спровокувати важкі ускладнення. Кабінет дерматолога в медцентрі добре освітлений і обладнаний професійною апаратурою. В ході першого візиту фахівець вислуховує скарги пацієнта, оглядає проблемні місця шкіри і збирає необхідний анамнез.

Якщо того вимагає ситуація, доктор призначає додаткові дослідження:

 • аналіз крові (загальний, на віруси, на імуноглобулін);
 • проби на алергію;
 • зішкріб з шкіри;
 • огляд ураженої ділянки за допомогою дерматоскопу.

Дерматологія – це наука про шкіру, її придатки і слизові оболонки, яка займається вивченням стану, функціональності та патологій у цій сфері. Мільйони людей страждають дерматологічними захворюваннями, що обумовлює високу потреба сучасної медицини в таких фахівцях, як дерматолог і дерматовенеролог.

Хто такий лікар-дерматовенеролог і що він лікує? Дерматовенерологія – розділ медицини, який охоплює захворювання шкіри. Це визначення допомагає зрозуміти, чим займається дерматовенеролог. У списку захворювань, підвідомчих фахівцям, входять:

 • патології шкірних покривів, придатків (екзема, дерматит, лишай та інші);
 • венерологічні захворювання (сифіліс, гонорея, трихомоніаз та інші);
 • хвороби, викликані грибковим ураженням.

Дерматовенеролог лікує ЗПСШ у чоловіків і у жінок, що дозволяє уникнути розвитку ускладнень, серед яких вторинне безпліддя, вірус-асоційована онкопатологія.

Дерматолог і дерматовенеролог – у чому відмінність? Дерматолог є більш вузькою лікарської спеціалізацією, в компетенцію якої входить контроль і лікування шкірних покривів, в той час як дерматовенеролог лікує у жінок, чоловіків статеві інфекції, що не знімає з нього обов’язків ведення пацієнтів з екземою та псоріаз.

Кому і навіщо потрібна консультація лікаря-дерматолога.

Шкіра – найбільший орган людини, який вимагає правильного догляду й уважного ставлення. Дерматолог рекомендує кожному своєму пацієнту:

 • За шкірою потрібно доглядати відповідно з її типом, підбираючи необхідні зволожуючі, живильні засоби.
 • Уникати тривалої інсоляції.
 • Захищати шкіру від впливу ультрафіолетових променів цілорічно, використовуючи креми з SPF-захистом.
 • Збалансовано харчуватися і відмовитися від шкідливих звичок.
 • Щорічно відвідувати дерматолога в профілактичних цілях.

Часто, виявивши патологічні зміни, пацієнти несвоєчасно звертаються до лікаря, що призводить до прогресування захворювання та ускладнень. Особливого догляду та уваги потребує шкіра, яка зазнала вікових змін, тому важливо не забувати записувати на прийом літніх родичів.

 

- Advertisement -
- Advertisement -