Коли дитині потрібний лікар-нутриціолог?

- Advertisement -

Дитяча нутриціологія: що це і навіщо вона потрібна

Кожен з батьків усвідомлює, наскільки важливо підібрати правильний раціон для організму, що росте. Адже в дітей часто бувають проблеми з їжею. Хтось мало їсть, хтось алергік, у когось схильність до переїдання, внаслідок тривалого неправильного харчування може розвинутися діабет та інші малоприємні хвороби. Щоб уберегти дитину від цього, варто задуматися про візит до дитячого нутриціолога (дієтолога), який підкаже батькові варіанти правильного харчування для конкретної дитини.

Чим дитячий нутріціолог відрізняється від звичайного?

Хороший нутриціолог повинен знати все про харчові речовини та компоненти, що містяться в тих чи інших продуктах, а також закони взаємодії їжі, які впливають на організм. Те, як ми їмо, що їмо, безпосередньо впливає на наше здоров’я. Однак, тільки більш поглиблений фахівець допоможе точніше підібрати правильний раціон для дитини, враховуючи її вік та особливості розвитку. В Клініці Функціональної Медицини  дитяча нутриціологія являється пріоретним напрямком, тут надається велика кількість послуг для профілактики та лікування різноманітних станів у дітей. Дитячий нутриціолог спеціалізується на здоров’ї малюків, дітей шкільного віку та підлітків, записатися на прийом можна на сайті alternativemedicine.com.ua.

Дитяча нутриціологія на сайті alternativemedicine.com.ua.
Дитяча нутриціологія на сайті alternativemedicine.com.ua.

В Клініці Функціональної Медицини та Нутриціології фахівці цієї сфери допоможуть допомогти при: зараженні паразитами, недостатній або надмірній вазі, алергіях чи харчових непереносимостях, захворюваннях шкт (вздуття, коліки, діарея або закреп). Дитячий наутриціолог займається дієтологією першого року життя, харчуванням дошкільнят, підлітків, дієтологією вагітних і матерів-годувальниць, а також підбирає раціон лікувального характеру.

Це означає, що на прийом до такого лікаря може прийти не лише мама з дитиною, а й вагітна жінка, адже здоров’я малюка починається з утроби. Крім того, до такого фахівця варто звернутися за консультацією, якщо молода мама хоче перейти від грудного вигодовування до сумішей або розпочати перший прикорм, адже це важливий етап у житті малюка, на якому легко наробити помилок.

Коли дитині потрібний лікар-нутриціолог?

Найчастіше батьки насамперед приходять до гастроентеролога, який, у свою чергу, направляє до дитячого нутриціолога/дієтолога, якщо нижчеописані проблеми криються саме в раціоні дитини.

  • Відсутність чи низька збільшення маси дитини.
  • Збільшення розмірів печінки та селезінки.
  • Періодичні болі в животі.
  • Проблеми зі стільцем: діарія чи запори.
  • Часті відрижки у немовлят або метеоризм.
  • Алергії.
  • Порушення обміну речовин.

На прийомі в клініці можна отримати консультацію, як підібрати правильний раціон для дитини, враховуючи її вік та особливості розвитку. Лікар-нутриціолог дасть рекомендації щодо складання правильного харчування для дитини, яке буде не тільки корисним, а й смачним. Нутриціологи Клініки Функціональної Медицини та Нутриціології проводять курси для майбутніх батьків і вчать нормалізувати харчування, режим та спосіб життя дитини.

Дитяча нутриціологія: що це?

Нутриціологія — наука про харчування, яка вивчає біохімічний склад їжі і її дію на людський організм. Вона допомагає зберегти і поліпшити здоров’я. Назва «Нутриціологія» походить від латинського слова nutritio, що перекладається як «харчування». Якщо пояснювати простими словами, то ця наука вивчає продукти харчування, їх склад і дію на організм людини. З її допомогою можна зберегти здоров’я, подбати про профілактику ожиріння та інших проблем.

Ще в давнину люди цікавилися тим, як їжа впливає на здоров’я. Гіппократ говорив: «Ти є те, що ти їси». І хоча глобально людство не замислювалося про збалансованість раціону приблизно до середини дев’ятнадцятого століття, то сьогодні все змінилося. Якщо навіть у недавньому минулому людина вибирав доступні і поживні продукти, то зараз, завдяки розвитку харчової промисловості, в меню людей з’явилося багато напівфабрикатів, консервів, рафінованої та іншої некорисної їжі.

На тлі цього людина стикається зі збоями в роботі травної системи, іншими захворюваннями. Тому все більше людей намагається зробити своє харчування здоровим, але не завжди розуміють, як саме цього досягти. Дитячий нутриціолог спеціалізується на здоров’ї малюків, дітей шкільного віку та підлітків, записатися на прийом можна на сайті alternativemedicine.com.ua.

- Advertisement -
- Advertisement -