Валяння вовни зазвичай вважається заняттям дорослих. Однак це не зовсім правильно. Багато дітей досить успішно освоюють це хобі, звичайно для дітей можна обрати ій інші розвиваючі хоббі, такі як декупаж https://100idey.com.ua/dekupazh-ua, чи ліпка. Однак, валяння – це насамперед контакт дитини з природним матеріалом – вовною, який сприяє розвитку тактильних відчуттів.
- Робота з природними матеріалами позитивно впливає на настрій та емоційний фон дитини. За допомогою іграшки дитина може висловити свої почуття, коли виникають проблеми зі скутістю.
- Під час роботи з голкою дитина розвиває дрібну моторику та координацію загальних рухів. Вибираючи певну кількість вовни для майбутнього виробу, розвивається окомір. З часом набувається наполегливості та розвиваються творчі здібності.
- Це заняття не тільки допомагає розвитку вашої дитини, але й практично. Дитина може зробити собі іграшку, брилок, або маленьку сумочку.
Для валяння підходить виключно натуральна шерсть. Це обумовлено тим, що волокна натуральної вовни мають своєрідні лусочки, завдяки яким, власне, і відбувається процес звалювання волокон між собою. Такі характеристики не властиві синтетичних матеріалів. Для того, аби познайомити дітей з валянням найкраще підійде кардочесана вовна. Головною відмінною рисою кардочесаної вовни є її легкість, щільність і освіту гладкою і шовковистою поверхні при увалюванні. Універсальність кардочесаної вовни дозволяє виготовляти з неї багато різноманітних виробів, а також використовувати шерсть як декор і комбінувати з великою кількістю матеріалів і деталей. Проводиться така шерсть для валяння в найрізноманітніших кольорах, що створює широке поле для фантазії. Шерсть має властивість до усадки. У готових виробах і виробах шерсть може дати усадку на 30%.
Окрім вовни не меньш важливим та головним інструментом для валяння є голка. За структурою кожна голка має надрізи. І коли ви вдаряєте нею по шерсті, ці порізи заплутують шерсть, викликаючи процес валяння. Зазвичай існують різні розміри і форми голок, які можна знайти в кожному рукодільному магазині все для шиття Київ https://100idey.com.ua/shittja-ua і також для використання голок існують загальноприйняті правила які пов’язані з їх розміром
- 36 розмір – груба (товста) голка.
- 38 – середній.
- 40 – випускний. ⠀
⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀
У яких випадках використовується кожна з них? Для формування вовни потрібна товста голка. На початковому етапі використовується голка 36. Центральна голка 38 використовується, коли менші деталі (вушка, ріжки, ніжки) потрібно прикріпити до основного тіла, деякі майстри від початку до кінця працюють всього 38 голкою. Суть фінішної голки 40 полягає в тому, щоб приховати кінчики від впливу попередніх голок, які мають більший діаметр. Також існує класифікація голок за формою: трикутна і зірчаста. Кожна голка трикутної форми має три грані та менше розрізів, ніж у зірчастої форми.
Для того, щоб вироби які виконані в техніці валяння виглядали гарно, необхідно правельно за ними доглідати, для цього слідуйте кільком правилам:
- Використовувати для прання засоби, які призначені лише для вовни. У крайньому випадку можна замінити шампунем для волосся.
- Сушити на батареї в жодному разі не можна! Сушити виріб необхідно природним способом при кімнатній температурі.
- Вовняні вироби не терплять машинного прання. Не можна навіть на мінімальних оборотах. Лише руками!