Дитяче профілактичне ортопедичне взуття. Як вибрати?

- Advertisement -

Дитяче здоров’я – це найважливіший пріоритет для їхніх батьків, і з цим складно посперечатися.

Слід зазначити, що весь ряд відхилень у формуванні дитячих стоп може бути підданий лікуванню і коректуванню тільки до певного віку (5-6 років), після цього вже ніякі способи не зможуть повернути дитині здоров’я стоп. Тому, якщо вже виявилися якісь проблеми, то важливо замислитися про купівлю профілактичного ортопедичного взуття.

Особливості дитячого ортопедичного взуття.

Профілактичне взуття повинне мати таку конструкцію, яка дозволяє утримувати ніжку дитини в правильному положенні, допомагаючи розвитку стопи без деформацій і відхилень. В інтернет-магазині ортопедичних товарів Ortosan продається ортопедичне взуття ірпінь, тут є і дитячі моделі, і ортопедичне взуття для дорослих. Вибрати і замовити дитяче ортопедичне взуття можна на сайті ortosan.com.ua, також в каталозі є медичний одяг, товари для реабілітації та масажу, ортопедичні подушки та устілки, бандажі, корсети та компресійний трикотаж. Всі ортопедичні товари можна придбати або в магазині в Ірпені за вул. Соборності 133, або замовити онлайн з доставкою по всій території України.

Яку модель ортопедичного взуття вибрати?

Дитяче ортопедичне взуття на сайті ortosan.com.ua.
Дитяче ортопедичне взуття на сайті ortosan.com.ua.
  • Сандалі. Їх конструкція забезпечує надійну фіксацію гомілкостопу і сприяє правильному розвитку стопи і профілактиці відхилень. Сандалі знижують стомлюваність при ходьбі, в деяких моделях є спеціальний ортопедичний каблук (каблук Томаса), який сприяє профілактиці плоскостопості. Підошва виконана з міцного, стійкого до стирання матеріалу. Рекомендуємо звернути увагу на наявність застібок «велкро», завдяки їм взуття легко підігнати по повноті стопи, надіти і зняти.
  • Черевики. При виборі черевиків зверніть увагу на матеріал виготовлення. Бажано, щоб вони ьули зроблені з натуральної, гігієнічної шкіри високої якості. Зверніть увагу, щоб взуття можна було легко надягти і зафіксувати на стопі дитини. Черевики повинні мати шнурівку і додаткову бічну застібку-блискавку. Підошву рекомендуємо вибирати з термопластичної гуми – гнучкого і зносостійкого матеріалу. Підошва дитячого профілактичного взуття не тільки сприяє оптимальному розподілу навантаження в спокої і при активній ходьбі, але і підкаже батькам, що в розвитку стоп дитини виникли відхилення і потрібно звернутися до лікаря-ортопеда.

Все починається з взуття.

Стопа – це фундамент для подальшого розвитку всієї опорно-рухової системи. З її деформації, неправильного формування починаються подальші проблеми з багатьма системами організму. Тому взуттю, особливо в дитинстві, і приділяється така велика увага.

У дитини розвиток стопи починається ще до того, як вона почала повзати. Ортопед пояснює, що це важливий етап, на якому дитину не варто квапити ходити: всьому свій час. “Все починає формуватися ще з пересування повзком. Не треба квапити дитину ходити, вона повинна навчитися повзати. Не потрібно ніяких ходунків, водити за ручки. Буде краще, якщо дитина проведе більше часу в стадії “повзання”. Не слід поспішати: піде сама, коли дозріє”, – пояснює експерт.

Потім дитина стає в самостійну опору, вчиться тримати рівновагу і робить перші кроки. Тепер пора замислюватися про перше взуття. І багато хто, робить серйозну помилку, відразу купуючи ортопедичні черевички. Так, чи вони потрібні всім дітям?

Як правило, лікарі “за стандартною схемою” рекомендують вибирати для малюків тверде взуття, щоб нога в ньому не рухалася. І як раз таки цього робити не треба: купувати ортопедичне взуття без спеціальних на те рекомендацій не можна.

Як вибрати взуття дитині: поради ортопеда.

Дитяча стопа формується приблизно до семи років. В цей час батькам варто приділяти вибору взуття особливу увагу:

  • взуття повинна бути легким, функціональним, і вільно гнутися на першій третині стопи;
  • купувати черевички треба тільки за розміром, припустимо запас до 1 см. В ідеалі при купівлі треба поставити стопу дитини на устілку або виміряти заздалегідь ніжку, тому що під час примірки малюки можуть підтискати пальчики;
  • корисно більше ходити босоніж, особливо по нерівних поверхнях;
  • ортопедичні килимки дуже добре допомагають у формуванні дитячої стопи. Продаються і спеціальні такі пристосування, але й самі батьки можуть “створити” ортопедичний килимок з нічого: це звичайний килим з великим ворсом, розкидані на підлозі олівці або пришиті на тканину ґудзики.

І ще, дитині потрібно побільше активності: дитина має лазити по турніках, ходити по сходах, займатися гімнастикою. Самокати та велосипеди – все це теж допоможе правильному формуванню дитячої стопи.

 

- Advertisement -
- Advertisement -