Навіщо потрібне вимірювання рівня цукру у крові

- Advertisement -

Підвищений цукор: наслідки високого вмісту глюкози, симптоми. Які прилади вимірювання рівня цукру в крові?

Організм людини влаштований таким чином, що щодня регулює показники цукру в кровоносному руслі, адже їх критичне підвищення або пониження приносить шкоди здоров’ю. Підвищений цукор у крові (гіперглікемія) може бути не тільки фізіологічним процесом, що виникають після споживання їжі, але і симптомом ряду захворювань, що потребують проведення своєчасної діагностики та корекції.

Нормальні показники глюкози в кровоносному руслі – це ті цифри, які вважаються оптимальними для нормального функціонування організму і протікання життєво важливих процесів. Саме тому важливо застосовувати прилади вимірювання рівня цукру в крові для діагностики і контролю. Надійні прилади вимірювання рівня цукру у крові можна купити на сайті s55.com.ua, тут є в продажі професійне медичне обладнання, а також домашні засоби контролю. Інтернет-магазин Sahar 5.5 був створений спеціально для діабетиків та осіб, які бажають підтримувати рівень цукру в крові на потрібному рівні.

Медичне обладнання для діабетиків, домашні засоби контролю на сайті s55.com.ua.
Медичне обладнання для діабетиків, домашні засоби контролю на сайті s55.com.ua.

Якісні прилади вимірювання цукру дозволять строго відстежити фізичний стан хворого і миттєво зреагувати на будь-які небажані зміни.

Підвищення цукру в крові.

Порушення вуглеводного обміну і викликане ним підвищення рівня цукру в крові вище норми (3,3-6,3 ммоль/л) є головною ланкою патогенезу цукрового діабету. Для того, щоб підтримувати рівень глюкози на оптимальному рівні, потрібен гормон інсулін, який синтезує підшлункова залоза. А крім інсуліну потрібна достатня кількість чутливих рецепторів, завдяки яким тканини зберігають чутливість до інсуліну, а, отже, і поглинають глюкозу, тим самим зменшуючи її рівень у крові.

В залежності від того, яка ланка патогенезу страждає, існує два типи цукрового діабету: це діабет першого і другого типу. При цукровому діабеті першого типу спостерігається абсолютна недостатність інсуліну. Зазвичай цей тип діабету генетично детермінована і проявляється ще з дитинства. В даному випадку єдиним і правильним видом лікування є замісна інсулінотерапія.

Цукровий діабет другого типу виникає внаслідок відносної інсулінорезистентності, тобто підшлункова залоза виробляє достатню (або іноді надмірне) кількість інсуліну, але його засвоєння ускладнене через недостатність або порушення роботи рецепторів на рівні чутливих клітин/тканин. Як наслідок, рівень цукру в крові підвищується, оскільки глюкоза не засвоюється. Цей вид цукрового діабету зазвичай виникає в дорослому віці і не потребує інсулінотерапії. Цей вид цукрового діабету зазвичай виникає із-за недостатньої фізичної активності та надмірної маси тіла, особливо абдомінального типу ожиріння.

Як розпізнати, що починається діабет.

Симптоми, які повинні насторожити і вимагають консультації у лікаря-ендокринолога :

  • спрага;
  • надмірне сечовиділення, особливо вночі;
  • втрата ваги;
  • погіршення зору;
  • сухість у роті;
  • дратівливість, швидка втомлюваність;
  • нудота, блювання.

Ці ознаки зазвичай слабо виражені і з’являються поступово, іноді протягом декількох років.

Цукровий діабет, особливо першого типу — серйозне захворювання, але при правильному підході до лікування, своєчасної діагностики та модифікації способу життя, з цією патологією можна жити, працювати та бути повноцінним членом суспільства.

- Advertisement -
- Advertisement -