Палатні та стаціонарні рентген-апарати: що вибрати?

- Advertisement -

Рентгенівське обладнання застосовується для проведення діагностичних маніпуляцій з метою обстеження внутрішніх органів і структур.

Які технічні параметри і можливості повинен мати рентген-апарат, за яким принципом має працювати і який краще використовувати в кожному конкретному випадку –  фахівці підготували відповіді і на ці питання.

Рентгенівські апарати в медицині.

Високочастотні хвилі дозволяють отримувати знімки внутрішніх органів і систем, завдяки чому у лікарів є можливість виявляти розвиток патологій і захворювань. Променева діагностика за допомогою рентген обладнання використовується для дослідження стану внутрішніх органів, скелетно-м’язової системи.

Сучасне рентген обладнання можна купити на сайті licarno.com.ua компанії Ликарно, яка пропонує медичне обладнання виробництва всесвітньо відомих торгівельних марок, які спеціалізуються на виробництві таких приладів та устаткування. Компанія «Licarno» поставляє якісне медичне обладнання для діагностики захворювань, реанімацій, операційних, кардіологій, гінекологій. На сайті licarno.com.ua зручний інтерфейс з продуманим розміщенням всіх моделей рентген обладнання і іншого медичного обладнання.

Палатні та стаціонарні рентген-апарати: що вибрати?

Рентген обладнання від компанії Ликарно на сайті licarno.com.ua.
Рентген обладнання від компанії Ликарно на сайті licarno.com.ua.

Медичні комплекси діляться на 2 категорії: стаціонарні та палатні. Які ж між ними подібності і відмінності?

 • Стаціонарні рентген-апарати

Безумовно, портативні рентген-апарати стають більш популярними, але, незважаючи на це, стаціонарні залишаються затребуваними серед великих лікувально-діагностичних закладів. Комплектація ефективними детекторами, робочими станціями лікаря і асистента, а також різними штативами і додатковими модулями дозволяє точно виявляти навіть складні патології.

Такі комплекси не переміщаються всередині медичного закладу, і живляться від електричної мережі. Їх пропускна здатність значно вище, ніж у пересувних рентгенів. У лікарнях, як правило, для рентген кабінету виділяється і обладнується окреме приміщення.

Основа лікарняного цифрового рентгена – система обробки зображення, яка має кілька модифікацій:

 1. CCD (Charge Coupled Device)
 2. DR (Digital Radiography)
 3. CR (Computed Radiography)
 4. модулі PSA (Photo diode Sensors Array) та інші

Клінічне застосування нерухомої променевої станції досить широке: обстеження хребта і грудної клітки, м’яких тканин, дихальних шляхів, серцево-судинної системи та інших структур.

На основі іонізуючих променів створюються мамографи для обстеження молочних залоз, С-дуги для діагностики в положенні лежачи або сидячи, а також томографи, ангіографи і інші агрегати.

 • Палатні рентгенівські апарати

Мобільні конструкції зручні для обстежень лежачих хворих. Вони переміщаються всередині медичної установи завдяки колісній основі, мають акумуляторні батареї, а також можуть підключатися до електричної мережі. Сучасне рентген обладнання можна купити на сторінці сайту https://www.licarno.com.ua/product-category/rentgen-obladnannya/ компанії Ликарно, яка пропонує медичне обладнання виробництва всесвітньо відомих торгівельних марок, які спеціалізуються на виробництві таких приладів та устаткування.

Пересувний інструмент використовується не тільки в травматології, але й у відділеннях інтенсивної терапії, анестезіології, хірургії, операційних, а також каретах швидкої допомоги. Комплект мобільного рентген апарату складається з наступних елементів:

 1. колісна конструкція
 2. генератор випромінювання
 3. анодна трубка
 4. штатив трубки
 5. коліматор
 6. в деяких моделях акумулятор
 7. у самохідних моделях електропривод

Палатні рентгени оснащуються інноваційним програмним забезпеченням, що дозволяє коригувати, зберігати, передавати і порівнювати дані. Більшість палатних пристроїв оснащені автоматизованим робочим місцем лаборанта, яке надає можливість обробляти цифрове зображення.

Мінусом палатних рентгенів є відсутність в комплекті захисних елементів для персоналу. У таких випадках використовуються спеціальний одяг і ширми. Крім цього, деякі моделі бувають великими і важкими, із-за чого їх важко переміщати.

- Advertisement -
- Advertisement -