Про переваги встановлення металокерамічних коронок

- Advertisement -

При відновленні зруйнованих або втрачених зубів перед багатьма з нас стоїть вибір методики протезування.

В стоматологічній практиці особливою популярністю користується металокераміка, яка має безліч переваг: доступність, довговічність і надійність конструкції. Встановлення зубних коронок і протезів з металокераміки є одним з ефективних способів відновлення зруйнованих зубів. Протезування зубів за допомогою металокерамічних коронок залежить від високої якості застосовуваних матеріалів, використання сучасного обладнання, досвіду і професіоналізму фахівців. В стоматологічній клініці «Стоматологія Мазур» приділяється велика увага всім цим моментам.

Про переваги встановлення металокерамічних коронок  на сторінці сайту https://mazur.dental/service/metalokeramichna-koronka/ можна дізнатися більш детально. В клініці «Стоматологія Мазур» встановили вже сотні таких металокерамічних протезів і фахівці добре на цьому знаються.  Тут є послуга “коронка за один день”, коли після встановлення імпланту відразу ставлять тимчасову коронку, поки будуть виготовляти постійну. В клініці «Стоматологія Мазур» встановлюють металокерамічні коронки як на культю власного зуба, так і на імплантати.

Металокераміка – що це таке?

Про встановлення металокерамічних коронок  на сайті mazur.dental.
Про встановлення металокерамічних коронок  на сайті mazur.dental.

Металокерамікою називають металокерамічні конструкції, створювані з двох матеріалів – металу і кераміки. Вона представляє собою литий металевий каркас, покритий шаром металу. Керамічне покриття додає всій конструкції естетичний вигляд і велику схожість з природними зубами. Металокераміці можна надати будь-який колір, який буде повністю відповідати кольору решти зубів.

З металокераміки можна виготовляти:

 • коронки;
 • мостовидні протези («мости»);
 • наддесневу частину імплантата — абатмент

Як виготовляється металокерамічна коронка?

До початку процесу протезування, необхідно повністю вилікувати зуб, тобто видалити карієс, старі неякісні пломби, кореневі канали і так далі. Процес протезування металокерамічними коронками складається з декількох етапів:

 • Шліфування твердих тканин зубів на товщину коронки.
 • Зняття зліпків з нижньої і верхньої щелеп пацієнта.
 • Виготовлення гіпсових моделей зубів за отриманими зліпками в зуботехнічній лабораторії
 • Виготовлення тимчасових коронок і фіксування їх на тимчасовий цемент. Це забезпечує захист обточеними зубах на той час, поки готуються металокерамічні коронки. При протезуванні передніх зубів тимчасові коронки заповнюють естетику.
 • Виготовлення литого каркаса з металу і його примірка. Каркас – це найважливіша частина конструкції металокерамічної коронки, і тому для досягнення максимальної якості він виготовляється зі сплавів металів з високою міцністю (кобальто-хромовий сплав, золото).
 • Виготовлення керамічної облицювання для каркаса.
 • Примірка готових коронок з фіксацією на тимчасовий цемент. Тимчасова фіксація металокераміки необхідна для спостереження за зубом. Якщо прикус був завищений або пацієнт відчуває інші неприємні відчуття, коронка знімається і коригується.
 • Установка металокерамічної коронки на постійний цемент.

Коли рекомендується встановлювати металокераміку?

Металокераміка застосовується у випадках, коли коронка зуба зруйнована більш ніж на 1\2 частину і зуб депульпований.  Даний вид протезування ефективний при таких дефектах, як недорозвинена емаль і підвищена стертість зубів, флюороз, травматичне пошкодження зуба. Металокераміка відновить природну форму зубів і буде виконувати захисну функцію. У випадках, коли методи ортодонтії не дозволяють виправити (вирівняти) зубний ряд також вдаються до допомоги металокераміки. Металокерамікою замінюють інші види коронок, які вимагають видалення в силу зношеності чи інших причин, так як вона набагато міцніше і довговічніше.

Металокераміка має ряд переваг і достоїнств:

По-перше, це функціональність, тобто зуби зберігають свої функції при жуванні і Ви не будете відчувати різницю між штучними і натуральними зубами. По-друге, металокераміка надовго забезпечить Вашим зубам естетичного вигляду.

Коронки, виготовлені фахівцями високого рівня ні формою, ні кольором не будуть відрізнятися від природних зубів. Про переваги встановлення металокерамічних коронок  на сайті https://mazur.dental/ клініки «Стоматологія Мазур» можна дізнатися більш детально.

Міцність і довговічність – це головні риси металокераміки. Вона витримує великі навантаження, на відміну від інших видів протезування. Наступна перевага – це біологічна сумісність з сусідніми тканинами. Правильно виготовлена, якісна, добре встановлена коронка не буде викликати ніяких змін в яснах.

Металокераміка стійка до впливу бактерій і мікроорганізмів. Металокерамічні протези не змінюють колір з часом (навіть класичні барвники, такі як чай, кава, червоне вино не роблять на них впливу). Ціна – ще одна перевага металокераміки. Вона більш доступна у порівнянні, наприклад, з неметалічними протезами або імплантами.

Як правильно потрібно доглядати за металокерамічними коронками?

Металокераміка і встановлені мостоподібні протези не вимагають особливого догляду. Досить загальної щоденної гігієни порожнини рота та профілактичних оглядів у стоматолога. Однак слід пам’ятати, що металокераміку слід оберігати від сильних ушкоджень.

Термін служби мостів та коронок з металокераміки становить 10 років і більше при використанні всіх правил і обмежень, які необхідні для збереження здоров’я природних зубів. Також стоматологічна клініка надає своїм пацієнтам гарантію на протезування. Записатися до фахівців можна на сайті стоматологічної клініки «Стоматологія Мазур».

 

- Advertisement -
- Advertisement -