Ігрові механіки у дистанційному навчанні – які переваги?

- Advertisement -

Ефективність ігрових технологій у навчанні дітей в дистанційній школі Unicorn School.

Застосування ігрових технологій у навчанні можливо як для дошкільнят, так і для учнів школи. По суті, вони являють собою задані ситуації, в основі яких лежить соціальний досвід. Які основні напрямки застосування гри як технології навчання, і чим вони хороші?

Ігрова технологія навчання — це форма організації навчального процесу, заснована на перетворенні ситуацій, в тому числі соціального життєвого досвіду, в задані умови. Витоки «гри» як технології навчання сягають дуже далеко. Ігри з’явилися в глибокій старовині і використовувалися для розваги і виховання підростаючого покоління.

На сьогоднішній день ігрові технології зайняли центральне місце у вихованні та освіті підростаючого покоління. Їх використання в освітньому процесі в онлайн школі обумовлено принципом активності навчання. Ігрові механіки в дистанційному навчанні ефективно використовує школа Unicorn School. Тут для  інноваційної дистанційної освіти працює онлайн школа в форматі комп’ютерної онлайн-гри. Для учнів 5 – 11 класів дистанційна онлайн школа Unicorn School використовує власну ефективну методику освіти школярів, яку розробили група педагогів найвищої кваліфікації.

Ігрові механіки у дистанційному навчанні в школі Unicorn School.

Онлайн школа, інформація на сайті unicorn.itstep.org.
Онлайн школа, інформація на сайті unicorn.itstep.org.

Ігрові технології стали провідними в освіті, оскільки сприяють підвищенню мотивації у дітей до навчання та розвитку. Сьогодні гри все частіше використовуються в якості основного інструменту в дошкільній освіті, а також в початковій школі. Така діяльність може бути використана як засіб для вивчення конкретного поняття, теми шкільної програми або навіть цілої частини навчальної дисципліни.

З часом ігрові технології стали важливим інструментом навчання на різних етапах шкільної освіти, оскільки вони включені до складу класних і позакласних занять.

Основні напрямки застосування гри як технології навчання.

Як вже говорилося, гра була засобом розваги з давніх часів. У той же час, як розвиваюча цінність, вона є важливим атрибутом освіти. Її використання в освітній сфері реалізується в наступному:

  • використання як методу організації позакласної діяльності;
  • може бути елементом технології в загальній освітньої діяльності;

Основні напрямки застосування гри як технології навчання

  • використовується при вивченні окремих тем концепцій, курсів і розділів освітньої галузі;
  • впровадження ігрової технології відбувається як метод організації навчальної діяльності, або на окремих етапах навчальної діяльності.

В загальноосвітній школі використання ігрових технологій як методу організації уроків може включати в себе наступні види застосування:

  • змагання у навчальному процесі;
  • постановка цілей уроку в ігровому форматі;
  • весь навчальний процес використовується як інструмент для реалізації гри;
  • вся навчальна діяльність представлена правилами в ігровому форматі;
  • позитивний результат виконання дидактичного завдання пов’язаний з результатом гри.

Ігрова форма навчання допомагає мотивувати дітей. Вона робить процес навчання інтерактивним, а не одностороннім, тобто дозволяє студенту виступати в якості повноправного суб’єкта навчання.

Завдяки грі навчання має взаємний характер: всі учасники навчальної діяльності не лише самі навчаються, а й самі учать інших за рахунок постійного контакту між собою. Така діяльність є найбільш розвиваючою та продуктивною.

7 функцій ігрових технологій у навчанні та вихованні.

Вважається, що застосування ігрових технологій носить кілька центральних функцій. Їх ще називають основними місіями:

  • Ігрова терапія. Проекція труднощів із різних галузей на конкретну ситуацію.
  • Розваги. Мета – викликати інтерес до процесу, розважити та надихнути.
  • Когнітивна функція. Акцент на самодослідженні в ігровій діяльності.
  • Комунікативна функція. Це є ідеальне поле для основної практики. Мета завдання – розмова, що веде до спільної мети.
  • Міжкультурна комунікація. Заснована на соціокультурних цінностях людини.
  • Модифікуюча функція. Гравці намагаються знайти варіанти можливих подій та у процесі привнести позитивні зміни до ситуації.
  • Соціальні навички. Хорошим прикладом цього є гуртожиток. Учасники ігор розміщуються у середу, де неминучі об’єктивні взаємини.

Плюси використання ігрових технологій.

Ігрові технології у навчанні молодших школярів приносять користь. Вони дозволяють учням поринути у процес навчання, часто переносячи знання на практику або використовуючи свій мозок, щоб дійти певних висновків з підручника. Якщо гра розрахована на тривалий час і має кілька етапів, то учні з нетерпінням поспішатимуть на урок, щоб дізнатися про продовження історії, зміцнити свою позицію в грі або просто почати все спочатку.

В цілому, завдяки великій емоційній залученості та радості учням легше запам’ятати матеріал, і вони більш мотивовані до навчання. Ігрова ситуація в педагогіці – один із найважливіших аспектів інтерактивного навчання дітей. Ця система може бути застосована як до дошкільників, так і до старшокласників. Згодом вона перетворюється з навчальної діяльності на соціально-професійну. Вона накладає свій відбиток на процес розвитку та становлення дитини, дозволяючи засвоювати та запам’ятовувати більше інформації.

- Advertisement -
- Advertisement -