Як вибрати курси польської мови

- Advertisement -

Польська мова з нуля: як вибирати курси, гайд по першим тем для вивчення.

Вивчення польської мови набирає популярності. Затребуваність пояснюється тим, що географічно Польща – наш сусід, і при цьому є благополучною європейською країною, де можна здобути якісну освіту та знайти гідну роботу. Перевагою вивчення цієї мови є ще й те, що польська мова належить до західнослов’янських, а отже має схожі склади та конструкції з українською.

Знання польської мови – запорука успішного майбутнього.

Вибирати мовні курси, виходячи з економії або близькості до будинку, — неправильно і недалекоглядно. Віддавати перевагу потрібно школам, перевіреним часом та людьми, в яких працюють досвідчені викладачі з профільною освітою. Великий плюс якщо серед викладацького складу є носії мови. На сьогоднішній день ціни на курси польської мови доступні та прийнятні для гаманця середньостатистичного громадянина.

«Білий Орел» являється найбільшим спеціалізованим центром по навчанню польській мові в Україні. Більше довідатися про особливості вивчення польської мови можна на сторінці сайту https://polcentrum.com/navchannia/ центру «Білий Орел», тут після вивчення польської мови можна отримати Сертифікат, та гарантовано продовжити навчання в Польщі. На курсах навчання ведеться разом з носіями мови, навчальний процес має набагато ширші можливості, ніж просто в мовній школі або з репетитором.

Критерії вибору мовних курсів:

  • Гарною ознакою хороших курсів є постійний колектив освітян, за плечима яких уже не один випуск.
  • Методика повинна підбиратися виходячи з цілей того, хто навчається.
  • Інновації – це непогано, їх можна задіяти додатково, але основний акцент варто робити на класичні схеми навчання, що багаторазово виправдали себе.
  • Оптимальна кількість учнів у групі – до 10 осіб.
  • Термін дії ліцензії, що дозволяє закладу надавати відповідні послуги, не може бути простроченим.
  • Можливість відвідати пробне безкоштовне заняття є позитивним фактором.
  • Важливим аспектом є вміння викладача доносити матеріал пізнавально та цікаво, щоб учні схоплювали на льоту. Практика розмовної мови є рушійною силою навчання, тому добре, якщо на курсах передбачено достатньо годин для освоєння розмовної польської.
Білий Орел — курси по вивченню польської мови на сайті polcentrum.com.
Білий Орел — курси по вивченню польської мови на сайті polcentrum.com.

Для подання документів на польську візу або для вступу до ВУЗу потрібні різні рівні знань, тому студенти повинні бути розформовані за цільовими групами. Учням має надаватися матеріально-технічна база для належного освоєння мови.

Існує також формат індивідуального навчання, коли польська освоюється наодинці з репетитором. Працюючи з конкретним учнем, викладач наголошує на опрацюванні його слабких сторін, немає необхідності підлаштовуватися під всю групу, можна сконцентруватися на певній темі. Але одиночне навчання дорожче за групове, до того ж відсутній змагальний момент, який стимулює до старанності. При виборі форми навчання необхідно відштовхуватися від психологічних та інших особливостей, віддаючи перевагу зручнішому варіанту.

Польська мова з нуля: гайд по першим тем для вивчення.

Якщо ви знаєте українську мову, то вивчення польської мови не повинно завдати великих труднощів, оскільки слов’янські мови схожі в плані лексики і граматики.

З чого почати вивчення польської мови?

Перед тим, як приступити до вивчення мови, потрібно визначити, для яких цілей вона потрібна. Приміром, якщо це навчання, то варто підійти до процесу більш серйозно, оскільки польські вузи вимагають рівень знання мови не нижче В1. Для роботи вам знадобиться спеціальна лексика, на якій треба буде сконцентруватися в першу чергу. Перед тим як почати, зверніть увагу на ключові моменти в польській мові.

Перші теми по граматиці і лексиці польської.

Вивчати польську з нуля починайте з алфавіту. Наступний крок — вивчити правила читання польською. Підійдуть казки і короткі розповіді. Також можна знайти тексти з аудіофайлами в інтернеті, короткі навчальні ролики. Тоді ви зможете одночасно читати і освоювати правильну вимову. Засвоївши алфавіт і читання, перейдіть до граматики і вивчення часто вживаних слів і виразів. На цьому етапі вам знадобиться хороший підручник і не один, а кілька.

На які моменти варто звернути пильну увагу:

В абсолютній більшості випадків наголос у польській мові ставиться на передостанній склад. Наприклад, у слові bilet [билэт] – квиток, воно ставиться на склад bi.

— у польських словах наголосу рухливі. Це означає, що якщо до речі додається ще один склад, то наголос переміщується. Приклад: brak biletu – відсутність квитка; у слові biletu наголос ставитиметься вже на склад le.

— в польській мові голосні вимовляються так, як пишуться. Наприклад, у слові owocowy [овоцовы] – фруктовий, всі звуки “о” потрібно вимовляти виразно, а не вимовляти “а” замість “о”.

Найважчі теми для початківців.

Алфавіт і буквосполучення можуть здатися досить важкими для засвоєння. Справа в тому, що в польському алфавіті є особливі літери, аналогів яких немає в російській мові. Це літери ą, ז, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż. Існують також буквосполучення:

ch [х]

rz [ж] або [ш] – після глухих приголосних

sz [ш]

cz [ч] – цей звук завжди твердий!

Варто запам’ятати! У польському алфавіті немає букв Q, V, X. Але іноді ви можете зустріти їх у словах іноземного походження, найчастіше в іменах і прізвищах.

Курси польської vs самовчитель: що вибрати?

Вивчення польської з викладачем має ряд переваг:

  • навчання з викладачем наближене до природної бесіди;
  • викладач планує навчальний матеріал під ваші цілі та рівень володіння польською, підбирає підручники та інші необхідні матеріали;
  • викладач перевірить вас і допоможе уникнути найпоширеніших помилок у польському;
  • викладач підтримує дисципліну і його присутність зведе до мінімуму ситуації “займатися лінь” або “домашнє завдання робити не хочеться”.

Якщо ви вирішили вивчати мову самостійно, то одних підручників, швидше за все, буде недостатньо. Найчастіше новачкові важко самому розібратися з граматичними правилами, які у посібниках представлені зазвичай у вигляді таблиць. У цьому випадку потрібно шукати додаткові матеріали. Крім того, самостійне вивчення передбачає високий рівень самодисципліни.

попередня статтяЩо ж це таке БАД?
наступна статтяВсе про сквош
- Advertisement -
- Advertisement -