Психосоматика алергії: завищені очікування від світу і пригнічена агресія

- Advertisement -

Якщо кілька десятків років тому про алергію можна було почути лише інколи, то сьогодні вже не обійтися без реклами препаратів від алергічної реакції. Постараємося розібратися, яка природа алергії, причина та взаємозв’язок з характером і поведінкою людини.

Фактори розвитку алергії

Імунна система людини покликана захищати, але в разі алергії цей захист проявляється у перебільшеній формі. Імунна система починає ставитися вороже навіть до нешкідливих речовин, які визнаються нею як шкідливі.

Тобто, мовою психосоматики алергія означає, що людина не визнає та відкидає щось в собі, або чогось боїться. Протестує всередині проти чогось, але пригнічує негативні емоції, пише психолог О.Климентович.

Харчова алергія свідчить про подразнення від неможливості прийняти та засвоїти нові ідеї. Поразка алергією шкіри висловлює роздратування від контакту з кимось або чимось в навколишньому світі, оточенні.

Алергія на антибіотики, навпаки, вказує на здорову реакцію людини – проти чогось анти життєвого, що символізує прийняття всього живого.

Психологічні причини алергії

Психолог Ліз Бурбо алергію позначає як підвищену чутливість. Алергік відчуває огиду або терпіти не може когось, з великими труднощами пристосовується до людей або життєвих ситуацій.

Відомий автор з психосоматики Луїза Хей вважає, що відповідь на питання: «Хто вам не подобається?» допоможе з’ясувати причини алергії. Також, на її думку, причиною недуги є заперечення власної сили, невміння говорити «ні».

Алергіки постійно переживають внутрішнє сперечання: вони прагнуть і водночас пригнічують своє прагнення. Якщо це близька людина, то, з одного боку, він прагне отримати від неї схвалення, але з іншого боку, відчуває неприязнь. Таке суперечливе ставлення може бути пов’язано з залежністю від цієї людини: тато, мама, начальник та ін.

Психосоматичні причини алергії у дітей

Алергічна реакція у дітей – це відображення поведінки батьків: сварки та непорозуміння, тривала відсутність мами, постійні обмеження. Тож алергія проявляється як спосіб привернути до себе увагу. У немовлят алергічна реакція  викликана душевним станом матері.

Шляхи зцілення

Здається, захворювання вже має навести людину на думку, що щось не так саме з нею, а не з будь-якою речовиною. Звідси шлях зцілення від алергії на нервовому ґрунті дуже простий: не пригнічувати, а вирішувати душевні недуги. Для початку зізнатися собі, що відчуваєте будь-яку негативну емоцію. Далі простежити, що викликало цю емоцію. Ви не гірші і не кращі за інших, ви унікальні, ви просто є, ви – інший.

Звичайно, це не просто. Але наше тіло, як відданий слуга, готове піти на жертви, аби наочно показати своєму господареві всі проблеми – у надії, що той побачить, зрозуміє та вживе заходів для очищення свого внутрішнього світу.

- Advertisement -
- Advertisement -