Постільну білизну шиють з десятка різних тканин і в декількох розмірах.
Як вибрати постільну білизну? Розповідаємо, чим сатин відрізняється від сатину плюс, а сімейний комплект — від двоспального. Сучасні постільні приналежності не тільки красиві, але і дуже практичні і цілком доступні за ціною. Сучасні тканини сьогодні не вимагають особливого догляду і часу. Звичайно, прання вимагає часу, але вам не потрібно витрачати додатковий час на догляд за ним.
Якісну постільну білизну можна купити в інтернет-магазині Nafani4ka, тут великий вибір домашнього текстилю Для Вас та Вашого будинку. Вибрати потрібну постільну білизну можна в каталозі на сайті https://nafani4ka.com.ua/, тут справжній оазис одягу для всієї родини та текстиль за вигідними цінами. В роздрібному інтернет – магазині Nafani4ka кожен обов’язково знайде те, що шукав і навіть більше. Придбати текстиль українських виробників, жіночий одяг в роздріб, жіночі та чоловічі аксесуари, тут можна за допомогою зручного каталогу.
Що потрібно знати при купівлі постільної білизни.
Наше життя сьогодні настільки заповнене проблемами, що на традиційне ведення домашнього господарства просто не залишається часу. Сучасні ліжка повинні вписуватися в наш сучасний спосіб життя та забезпечувати легкий догляд, а також комфорт. Після довгого робочого дня в офісі ніхто не хоче прийти додому і лягти спати на незручне ліжко. Дорогоцінні години, вільні від роботи, ніхто не хоче витрачати на прання і прасування наволочок і простирадл.
Матеріал для домашнього текстилю.
Постільну білизну роблять з лляних, шовкових, але найчастіше з бавовняних тканин. Натуральні тканини не викликають алергії і не електризується, тому вони підходять алергікам і дітям. Іноді до натуральних тканин додають трохи синтетичних, щоб білизна краще і довше зберігала зовнішній вигляд.
- Бязь
Це стовідсоткова бавовна, тому тканина екологічна і щільна. Довго не зношується — витримує близько 200 прань, тобто приблизно 4-5 років використання. Бязь легко прати та прасувати, вона не розтягується і не сідає. На цій тканині можна спати в будь-який час року: добре утримує тепло, вбирає вологу і дихає. Білизна з неї коштує недорого.
Особливості. Бязь — матова і шорстка на дотик тканина, тому вона не може підійти людям з чутливою шкірою. З цієї ж причини вона не підходить для маленьких дітей.
- Меланж
Незвичайний матеріал з саржевим плетінням волокон різного відтінку або кольору. Здалеку здається однотонним, але при близькому розгляді в ньому видні різні відтінки. Меланж з бавовни повністю матовий, а якщо в ньому є синтетичні волокна, то з делікатним блиском.
Особливості. Меланж вимагає особливого догляду: прання в теплій і м’якій воді при 30 градусах в режимі делікатного прання. Краще використовувати нейтральний порошок або гель і не сушити таку білизну на сонці. А прасують меланж з вивороту, підбираючи температуру під самі легкоплавкі волокна: якщо є домішки синтетики, краще виставити температуру для синтетичних тканин.
- Перкаль
Бавовняна тканина, яку виробляють з некручених ниток, що сильно підвищує її міцність. На такий простирадлі довго не утворюються катишки, вона не вицвітає і не сідає. Перкаль — легка тканина, яка майже не блищить. Добре вбирає вологу і пропускає повітря, тому така білизна зручно і влітку, і взимку. Прати його можна на 60 градусах в режимі делікатного прання. Цей режим призначений для чутливих тканин, таких як віскоза змішані і синтетичні волокна.
Особливості. Матеріал не ідеально гладкий і може здатися грубуватим. Ще його не варто вибілювати і чистити плямовивідниками: вони порушують структуру тканини і знижує її міцність.
- Шовк
Легкий, м’який матеріал з благородним блиском. Шовкова білизна ідеально гладка, тому ідеально підходить алергікам і людям з чутливою шкірою. Але ще вона може ковзати і скочуватися з ліжка. Влітку на шовковій білизні неспекотно спати, а взимку постіль швидко зігрівається завдяки хорошій теплопровідності. Шовк відрізняється довговічністю і може служити до 10 років при належному догляді.
Особливості. За шовковою постільною білизною потрібно доглядати: перед пранням — обробити антистатиком, прати на ручному режимі в прохолодній воді, з кондиціонером. Викручувати і сильно віджимати тканину не можна, щоб не пошкодити структуру волокон.
- Сатин
Бавовняний матеріал, дуже схожий на шовк: теж гладкий, але менш слизький, і доглядати за ним простіше. Постільна білизна з сатину повільно зношується і добре витримує часті прання при температурі 40-50 градусів. Майже не мнеться, так що його можна не прасувати.
Особливості. Сатин — не дуже щільна тканина з невеликим блиском. Тому він може не підійти тим, хто часто перевертається уві сні, і шанувальникам матових текстур.
- Сатин люкс
Головна відмінність люксової версії від простого сатину — підвищена щільність, гладка і м’яка поверхня, більш благородний блиск. Сатин люкс майже ідентичний шовку: тактильно приємний і трохи блищить. Його потрібно прати при температурі не вище 40 градусів — інакше сяде і втратить в міцності. Як і простий сатин, він майже не мнеться, і можна не прасувати.
Особливості. Сатин люкс не дуже добре вбирає вологу і легко вигоряє на сонці, тому на вулиці така білизна краще не сушити. А ще він може електризуватися.
- Страйп сатин
Страйп сатин відрізняється від звичайного сатину особливим видом плетіння волокон — жакардовим. З-за нього на тканини з’являється малюнок: смуги, прямокутники або квадрати. Матеріал м’який і гладкий, тому підходить людям з чутливою шкірою. Він добре вбирає вологу, пропускає повітря і проводить тепло: не дасть замерзнути в сні взимку і спітніти влітку. Страйп сатин повільно зношується. Він майже не сідає після прання і не мнеться, тому його можна не прасувати. Але якщо прасування потрібна, витримує температуру до 90 градусів.
Особливості. Матеріал досить щільний і слизький, це не може всім подобатися.
- Ранфорс
М’який і дихаючий бавовняний матеріал. Зовсім не блищить і може підтримати тренд на матові текстури в інтер’єрі. Майже не мнеться, так що можна заощадити час на прасування.
Особливості. Білизну з ранфорсу не варто прати при температурі вище 40 градусів, щоб не порушити структуру тканини. При цьому тканина відмінно переносить прасування на середніх температурах і обробку парою.
- Льон
Натуральний матеріал з матовою і м’ятою текстурою. Льняна постільна білизна відмінно пропускає повітря і вологу, з них менше шансів спітніти. Його часто використовують і для декору спальні — залишають пару подушок на увазі. Льон дуже зносостійкий. Навіть через 300 прань, приблизно через 5-6 років, комплект буде виглядати добре.
Особливості. Комплект з льону не підійде людям з чутливою шкірою — грубі волокна можуть призвести до подразнення. Прати його при температурі не вище 40 градусів, інакше він може помітно зменшитися в розмірах, стати щільніше і грубіше. А ще його складно відпрасувати, тому потрібен праска з потужним паровим ударом або відпарювач.
Як вибрати постільну білизну?
При декоруванні в сучасному стилі постільні приналежності, особливо зі сміливими квітами і геометричними малюнками і це дуже важливо, створюють не захаращений вигляд у спальні. Уникайте змішування сучасного постільної білизни з антикварними меблями. Спальня буде виглядати непривабливо, предмети повинні зберігати, а не порушувати тему.
Якщо вибираєте постільні приналежності двоколірні з геометричним малюнком, значить, вибирайте сучасні аксесуари в тих же кольорах і додайте кілька ретельно відібраних акцентів інших сміливих, яскравих кольорів.
Наприклад, якщо ви вибрали чорно-білий ансамбль постільної білизни, додайте червоні подушки і червоні лампи до вашої сучасної чорно-білій спальні. Ефект буде абсолютно приголомшливий. Результат: у вас гарна сучасна спальня, в якій ви відчуваєте себе на вершині світу!
В асортименті інтернет-магазину Nafani4ka ви зможете підібрати як сучасні стильні, так і класичні комплекти постільної білизни.