Яку матрицю монітора вибрати: TN чи IPS

- Advertisement -

Матриця монітора — це одна з базових складових якості графічного відображення. Від її характеристик залежить втомлюваність очей, здатність дизайнера помітити мінімальні відмінності в кольоровідтворенні, а геймера — вчасно зреагувати на швидку зміну в грі. Якість матриці впливає на загальний комфорт користування пристроєм, а для деяких видів робіт має принципове значення. Пропонуємо розібратися, якому з двох найпопулярніших типів матриць варто віддати перевагу.

Матриця TN чи IPS: який варіант кращий

TN — чи не найстаріша розробка в цьому сегменті, проте це аж ніяк не впливає на її популярність. Матриці TN в чистому вигляді навряд вдасться знайти на ринку, проте є їхня вдосконалена версія TN+Film. Однак виробники часто ігнорують уточнення додатка Film, можливо, покладаючись на репутацію стандарту TN. Серед особливостей цього варіанту:

  • доступна вартість;
  • висока швидкість відгуку, що буде перевагою для геймерів;
  • максимальна частота оновлення екрана.

Водночас кути огляду недостатньо широкі, але динамічні сцени відображатимуться відмінно.

Матриці IPS — сучасніше рішення, яке в певних аспектах перевершує традиційні TN, проте в деяких характеристиках поступається їм. Переваги екранів цього типу:

  • надзвичайне кольоропередавання, при обробці фото/відео кінцевий результат не буде відрізнятися під час демонстрації;
  • сонячні промені та падіння світла під різними кутами не впливає на якість зображення;
  • чудова контрастність, на монітор можна довго дивитися без втоми очей;
  • комфортний огляд під кутом до 178°;
  • сенсорні монітори в Алло вирізняються високою чутливістю, тому з ними комфортно працювати.

Яку матрицю монітора вибрати: TN чи IPS

З огляду на низку покращених характеристик ціна IPS-екранів буде вищою, аніж TN. Перед покупкою слід зважити, чи є потреба в перевагах матриці IPS. Якщо всі її можливості не використовуватимуться, то можна зупинити вибір на TN-моніторі, суттєво заощадивши кошти.

Що ще варто врахувати при виборі монітора

Попри те, що IPS-матриці новіші та сучасніші, складно назвати цей варіант однозначно кращим. Тому варто керуватися насамперед бюджетом та потребами в користуванні. Наприклад, якість графіки та кольоровідтворення будуть ліпшими в IPS-моделях. Це оптимальний вибір фахівців, які на професійному рівні працюють з графікою: дизайнерів, фотографів, архітекторів.

Якщо йдеться про покупку монітора для ігрового комп’ютера, важливішу роль відіграє швидкість відгуку. Для геймера, в якого кожна секунда здатна змінити хід гри, пріоритетне значення має саме цей параметр. В цьому разі краще віддати перевагу TN-моніторам, які можна придбати в магазині Алло в Одесі. Для базового повсякденного користування підійдуть обидва типи матриці. Аби ухвалити остаточне рішення, варто оцінити решту важливих характеристик. Сподіваємось, інформація була корисною. Вдалих покупок!

- Advertisement -
- Advertisement -