Синдром хронічної втоми – що це таке та як лікувати

- Advertisement -

Діагностика та лікування синдрому хронічної втоми: з досвіду медичного центру VIVERE CLINIC

Синдром хронічної втоми – це стан, при якому людина почувається втомленою, навіть після сну та відпочинку. Таке самопочуття може тривати багато місяців і навіть роки, і воно сильно впливає на якість життя людини. Для того щоб вчасно діагностувати проблему та вжити заходів щодо ефективного лікування, потрібно звернутися до фахівців.

У медичному центрі VIVERE CLINIC спеціалізуються на діагностиці та лікуванні багатьох захворювань, у тому числі і синдрому хронічної втоми. Діагностика синдрому хронічної втоми потребує індивідуального підходу, на сайті https://vivereclinic.com можна більше довідатися про комплексне обстеження в медичному центрі VIVERE CLINIC. На основі результатів діагностики лікарі зможуть виключити патології зі схожою симптоматикою та правильно поставити діагноз, а також встановити причину синдрому хронічної втоми.

В медичному центрі VIVERE CLINIC в лікуванні синдрому хронічної втоми беруть участь імунолог, психіатр, невролог та психолог, які дотримуються комплексного підходу. Правильно призначений і проведений курс лікування дасть змогу повернути енергію та сили.

Синдром хронічної втоми – що це таке та як лікувати

Діагностика та лікування синдрому хронічної втоми, детальніше на сайті vivereclinic.com.
Діагностика та лікування синдрому хронічної втоми, детальніше на сайті vivereclinic.com.

Симптоми захворювання досить різноманітні, і поставити правильний діагноз зможе тільки кваліфікований лікар, частіше за все спостерігається:

 • Основним симптомами СХВ є занепад сил і такий стан не зникає навіть після тривалого відпочинку. Людина не може нормально функціонувати і працювати, тому що їй на це не вистачає сил.
 • Періодично виникають м’язові та суглобові болі. Вони бувають хронічними та можуть погіршуватися при фізичному навантаженні.
 • Часто виникають проблеми зі сном, виникає безсоння, порушується ритм сну. Це може призвести до погіршення втоми та загального стану здоров’я.
 • Починаються проблеми з пам’яттю та концентрацією. Забуваються важливі дати, імена та інша інформація, яка раніше була доступною.
 • Головний біль – це ще один поширений симптом СХВ. Якщо болі мають хронічний характер, то намагайтеся не перестаратися з фізичним навантаженням.

Важливо вчасно діагностувати захворювання, оскільки найчастіше воно йде як наслідок іншої хвороби. Необхідно провести комплексне обстеження, що складається з кількох етапів.

Лікування при синдромі хронічної втоми

 • Перше, що слід зробити – змінити спосіб життя.
 • Важливо збільшити фізичну активність, регулярно займатися спортом, правильно харчуватися та достатньо відпочивати.
 • Також важливо мінімізувати стресові ситуації та навчитися контролювати свій емоційний стан.
 • Лікар іноді призначає прийом лікарських засобів. Наприклад, антидепресанти покращують настрій і сон, а болезаспокійливі препарати допомагають впоратися з м’язовими болями.
 • Когнітивно-поведінкова та психодинамічна терапія також часто виявляються дуже ефективними при лікуванні синдрому хронічної втоми. Зверніться до психотерапевта та розкажіть про свою проблему. Фахівець обов’язково підбере правильну методику лікування.
 • Масаж, йога і акупунктура можуть допомогти покращити кровообіг і зняти м’язову напругу. Головне дотримуватися правильної методики та пам’ятати про техніку безпеки.

Важливо пам’ятати, що кожна людина є унікальною, і важливо обговорити з лікарем найбільш підходящі методи лікування саме для вас. Дотримуйтесь всіх рекомендацій, і ви зможете повернути собі енергію та сили.

 

- Advertisement -
- Advertisement -