Коли потрібно звертатися до гастроентеролога у Львові?

- Advertisement -

Лікар-гастроентеролог встановить причину хвороби органів травлення і допоможе позбутися від усіх проявів захворювання.

Гастроентеролог – це лікар, який займається профілактикою, діагностикою та лікуванням хвороб стравоходу, шлунку, дванадцятипалої, тонкої і товстої кишки, печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Коли потрібно звертатися до лікаря? Неправильні харчові звички і спосіб життя, зловживання фаст-фудом і делікатесами, стреси — все це не кращим чином позначається на стані шлунково-кишкового тракту.

У медичному центрі «Вік здоров’я» гастроентеролог львів забезпечить повноцінний догляд за травною системою пацієнта. В медичному центрі лікують захворювання та розлади шлунково-кишкового тракту (стравохід, шлунок, товстий та тонкий кишечник, пряму кишку, підшлункову залозу, жовчний міхур, печінку). Записатися на прийом до лікаря гастроентеролога можна на сайті vikzdorovia.com.ua,  висококваліфіковані фахівці центру «Вік здоров’я» проведуть огляд та дослідження за допомогою найсучаснішого обладнання.

Коли потрібно звертатися до гастроентеролога?

Гастроентеролог у Львові на сайті vikzdorovia.com.ua.
Гастроентеролог у Львові на сайті vikzdorovia.com.ua.

До лікаря-гастроентеролога звертаються при болях у животі, печії, нудоті, відрижці, гіркоти й сухості у роті, проблеми з випорожненням кишечника, здуттям.

Проявами хвороби органів травлення можуть бути поганий настрій або його перепади, шкірні висипання, ламкість нігтів, харчова непереносимість продуктів. Лікар-гастроентеролог встановить причину хвороби органів травлення і допоможе позбутися від усіх проявів захворювання травного тракту.

Гастроентеролог – лікар, який займається профілактикою, виявленням та терапією захворювань органів ШКТ. Так як усі відділи шлунково-кишкового працюють, як єдина система, для отримання точної оцінки потрібно проводити комплексне обстеження. Тому навіть кілька неприємних симптомів є приводом звернутися до гастроентеролога.

Як проходить первинний прийом у гастроентеролога.

Приводом для консультації у гастроентеролога можна вважати появу порушень травлення або небезпечних ознак з боку ШКТ. До неприємних і навіть небезпечних симптомів можна віднести:

  1. біль, що виникає в органах ШКТ (за грудиною, у центрі живота, з боків) і має спазмолітичний або оперізувальний характер;
  2. порушення ковтання (їжа починає погано проходити, виникає відчуття стороннього тіла під час проходження їжі по стравоходу);
  3. зміна присмаку у роті;
  4. відрижка (постійна, з неприємним запахом або присмаком);
  5. печія (закидання вмісту шлунку в стравохід);
  6. тяжість, що виникає після прийому їжі;
  7. нудота або блювота, яка виникає після прийому їжі;
  8. метеоризм;
  9. запори, діарея.

На захворювання шлунково-кишкового тракту можуть вказувати ознаки, які не пов’язані з органами травлення безпосередньо. Тому до інших причин звернутися до лікаря і пройти обстеження можна віднести:

  1. зміна ваги або проблеми з її корекцією (складно схуднути або набрати масу);
  2. алергічна реакція, яка виникає після прийому деяких продуктів;
  3. хронічна втома;
  4. авітаміноз;
  5. поява нетипових смакових уподобань, відраза до деяких продуктів.

Без консультації, а іноді, навіть медичної допомоги лікаря не обійтися пацієнтам зі спадковим фактором (найближчі родичі страждали від патологій ШКТ). Тільки своєчасний огляд і правильно підібране лікування (за необхідності) допоможе уникнути виникнення ускладнень, прогресування захворювання.

Особливості підготовки до первинного огляду у гастроентеролога.

Перший прийом гастроентеролога не потребує додаткової підготовки. Хоча під час збору анамнезу лікарем, потрібно максимально точно вказувати на характер, період появи неприємних відчуттів, умови, при яких виникають скарги на здоров’я. Якщо хворий приймає якісь медикаменти, важливо повідомити про це гастроентеролога на прийомі. Що стосується харчування, то міняти раціон без рекомендації лікаря не потрібно.

Після того, як фахівець поставить всі питання, він перейде до фізичного огляду, який включає огляд слизових ротової порожнини, пальпацію живота. В ході огляду можливе невелике постукування в різних областях (перкусія) або застосування фонендоскопа (аускультація).

Гастроентерологи при дослідженні пацієнтів можуть використовувати, як лабораторні, так і інструментальні методики. Їх перелік визначається в індивідуальному порядку.  Велике значення в профілактиці патологій ШКТ відіграє своєчасне звернення до гастроентеролога і комплексна діагностика. Тому рекомендується проходити огляди кожен рік.

- Advertisement -
- Advertisement -