Користь від читання класичної літератури

- Advertisement -

Що таке класика і чим вона відрізняється від іншої літератури.

Класична література у розумінні багатьох людей – це щось на кшталт якогось архаїзму, недоречного в епоху Твіттера і Ютуба. І все ж спробуємо розібратися, чим класичні книги можуть бути корисні людям з третього тисячоліття. Адже класичні книги – це найкраще, що було створено за історію людства в галузі літератури. Це твори на всі часи.. Читаючи класичну літературу, ви читаєте найкраще, що було створено людством.

Класична література необхідна для того, щоб ми могли побачити живі, суперечливі думки людей минулого, те, як вони сприймали ті чи інші події. Але які критерії визначення класичної літератури? Потрібно розуміти, що популярність письменника (тобто любов читачів) в ту чи іншу епоху ні про що не говорить, тому що тільки з плином часу можна зрозуміти, які книги виявилися значущими, а які ні.

Класика української літератури може стати міцним фундаментом для кожного громадянина України. В асортименті книгарні-кав’ярні Сенс класика української літератури представлена в каталозі книг на сайті sens.in.ua. Тут великий вибір книг класиків української літератури. Книгарня-кав’ярня Сенс допомагає популяризувати читання творів класиків української літератури, як прози, так і поезії. Адже саме класика української літератури від книгарні Сенс дозволяє розвиватися духовно та культурно.

Навіщо потрібна класична література? Користь від читання класичної літератури.

Класика української літератури на сайті sens.in.ua.
Класика української літератури на сайті sens.in.ua.

Класична література має масу незаперечних переваг. Найважливіше, мабуть, те, що вона вчить нас багатьом корисним речам. Ось чому в школі учні вивчають кращі зразки української і світової класики. Вона допомагає молодому розуму зрозуміти, що є добро і зло, як правильно розставляти по життю пріоритети. У класичних творах підлітки беруть для себе такий потрібні життєвий досвід, який самі ще не встигли пережити.

Етимологія терміну а хронологічно відноситься до епохи Відродження і раніше — до Античності:

  • У вузькому (професійному, маловживаному) сенсі класика — це твори авторів Стародавнього світу, що служать прикладом для наслідування. До них можна віднести «Іліаду» Гомера, комедії Арістофана, «Енеїду» Вергілія.
  • В широкому (поширеному) розумінні — це будь-яка книга, яка задає канон певного жанру, що формує або продовжує літературні традиції.
  • За замовчуванням мається на увазі, що автор і сам класичний твір знайомі широкій публіці хоча б з чуток (прикладом останнього — мало читаного, але добре відомого — може стати «Улісс» Джеймса Джойса).

Дивно, але багато, хто, почавши своє знайомство з класичними творами, відкриває в них не тільки повчальну складову, але і захоплюючий сюжет. Загалом, хороше знання класики дозволить:

  • Легко підтримувати розмову в компанії культурних людей, наводячи приклади і аналогії з відомих книг. Часто не потрібно навіть докладно розписувати сюжет, досить обмежитися ім’ям персонажа, розхожою цитатою або вказівкою на епізод.
  • Краще розбиратися в людях. Одне з незаперечних переваг класики — це її глибокий психологізм. Особливо цим відрізняється література XIX століття, коли в рамках критичного реалізму письменники намагалися заглянути в найпотаємніші куточки людської душі. Знайомлячись з подібними книгами, читач аналізує події власного життя, починає мислити більш усвідомлено.
  • Справлятися з труднощами. Хорошим прикладом в даному випадку може стати оповідання «Любов до життя» Джека Лондона. Головний герой твору — золотошукач, який з великими труднощами, ціною втрати всієї своєї здобичі, повертається назад з копалень. Такі приклади здатні надихнути і додати сил у важку хвилину.
  • Краще розуміти слова і емоції людей.

Позитивне значення класичної літератури полягає у передачі життєвого досвіду автора. Всі вчинки людей по своїй суті зводяться до набору типових варіантів, яких не так багато. Це обумовлено невеликим списком темпераментів і базових емоцій, які із століття в століття породжують схожі ситуації. Саме тому нам і сьогодні зрозуміла скорбота короля Ліра через грубості його старших дочок, самотність Робінзона Крузо або авантюризм Джона Сільвера.

- Advertisement -
- Advertisement -