Про важливість своєчасної діагностики і лікування офтальмологічних захворювань.
Не слід забувати, що основне уявлення про навколишній світ у людини – зорового характеру, це майже 90% всього сприйняття. Тому так важливо звертати увагу на стан зору. Нижче ми поговоримо про основні очні хвороби, а також їх діагностику, лікування та профілактику.
Причини виникнення офтальмологічних захворювань.
Причин виникнення таких захворювань досить багато. Навантаження на очі, що багаторазово зросло за останні десятиліття (у тому числі сильно впливає велика кількість комп’ютерів та інших гаджетів), недостатнє освітлення, вплив кондиціонерів, погана екологія, стреси, шкідливі звички (куріння), неякісні лінзи, гіподинамія, травми, інфекційні вікові чинники.
Погіршення зору і страх його повної втрати – головний привід звернутися до центру офтальмології “Amel Vision” за консультацією та своєчасним лікуванням найскладніших офтальмологічних захворювань. Офтальмологічний центр “Amel Vision” – це сучасна клініка, де успішно поєдналися інноваційні медичні технології та багаторічний досвід спеціалістів – офтальмологів. Записатися на прийом до офтальмолога можна на сайті amelvision.com, метою центру “Amel Vision” являється просування міжнародних стандартів медицини в Україні, доступна професійна офтальмологія та здоровий зір кожного українця.
Можуть провокувати негативні зміни органів зору і загальні захворювання: у статевій, черевній та кишковій сфері, у неврології, а також діабет, гіпертонія, хронічні ЛОР-хвороби тощо.
Основні захворювання очей.
- Близорукість і далекозорість (гіперметропія).
- Хвороби сітківки та зорового нерва (атрофії, дегенерації сітківки тощо).
- Глаукома (погіршується зір, включаючи периферичне поле, 3 типи).
- Вікова (стареча) катаракта (“затуманювання” зображення, 4 стадії розвитку).
- Кон’юнктивіти (різних типів, симптоми: тяжкість та склеювання повік, почервоніння, набряклість та гнійні фракції, відчуття “піску” в оці).
- Ячмінь (гостре зовнішнє запалення сальної залози або волосяного мішечка) та халязіон (внутрішній, прихований ячмінь).
- Блефарит (запалення повік, 2-х типів. Можливі симптоми: набряклість, відшаровування лусочок, почервоніння, гострі різь, печіння та свербіж в оці).
- Іридоцикліт (гострий біль та швидке зниження гостроти зору).
- Дерматити верхньої та нижньої повіки (алергічні реакції, що протікають з гноєм, коростою та почервонінням). Можуть виникати як реакція застосування ліків чи косметики.
- Судинні захворювання.
- Синдром “сухого ока” (“офісний кон’юнктивіт”) (дискомфорт, втома, зменшення сльозової рідини – сильна сухість, почервоніння, світлобоязнь, печіння, біль).
Як бачите, у різних хвороб бувають схожі симптоми, і в них може розібратися тільки професійний офтальмолог. Буває, що захворювання одне, а причини, які його провокують, різні. Так, серед причин синдрому “сухого ока” (а він прогресує останнім часом) медики виділяють профільні захворювання очей, загальні хвороби, післяопераційні реакції, носіння лінз, прийом кортикостероїдів.
Зрозуміло, виявлення причин враховуватиметься при лікуванні. І самолікування протипоказане, особливо у сфері офтальмології! Неграмотний прийом препаратів може обернутися як погіршенням зору, і навіть сліпотою. Тож своєчасне звернення до офтальмолога (окуліста) важко переоцінити.
Офтальмологія – термін походить від грецьких слів ophthalmos – очей і logos – вчення, чи наука. Це розділ медицини, що базується ще на найдавніших працях лікарів Греції, Єгипту, Китаю, Індії, Стародавнього Риму. У сферу вивчення офтальмології входить будова та функціонування органів зору.
Діагностика зору, підбір лінз та окулярів, різнопланове обстеження та якісне лікування – ось що запропонує вам лікар-офтальмолог клініки “Amel Vision”. Крім того, на консультації вам розкажуть про профілактичні заходи для збереження вашого зору. Гострота та якість зору важливі для будь-якого віку!