Якщо говорити про ціну, то твердопаливний котел для приватного будинку на дровах є найбільш економічним варіантом. В будь-якому регіоні України дрова є.
Основні переваги твердопаливних котлів для дому на дровах:
- Низька вартість і доступність палива;
- Невеликі капіталовкладення на монтаж;
- Ідеально оптимальне горіння дров, невибагливість в роботі.
Максимальна ефективність і висока потужність досягаються при опаленні будинку пелетним котлом. Потужність котла до 500 кВт. Пелети визнані найбільш екологічно чистим видом палива. Пелетні котли мають резерв, який можна використовувати протягом 3 днів, в залежності від тепловтрат у вашому будинку. Серед усіх твердопаливних котлів воні найефективніші: ККД до 98%.
Опалення будинку піролізним котлом.Основною перевагою піролізного котла для приватного будинку є тривалий час горіння в порівнянні зі стандартними твердопаливними системами і підвищена енергоефективність. Так звані такі котли працюють на сухих дровах. Можливе використання таких котлів на основі процесу піролізу, завдяки цьому досягається високий ККД від 90 до 95%.
Для опалення будинку використовується твердопаливний котел, тому слід враховувати площу приватного будинку. Це залежить від потужності котла, тому важливо знати, який котел потрібно вибрати. Опалення приватного будинку твердопаливним котлом може бути повним або частковим. Опалення приватного будинку твердопаливним котлом може бути повним або частковим.
Завантаження твердопаливних котлів може бути автоматичним або ручним. Крім того, ручна заправка не вимагає використання електроенергії, але це не зовсім зручно. У середньому заправка повинна відбуватися кожні чотири години. Це означатиме, що це можна зробити вручну. Автоматична подача палива для приватного будинку – ідеальний варіант для пелетних котлів. Подача може здійснюватися двома способами: за допомогою шнека та/або поршня. Система автоматики служить для забезпечення рівномірної роботи котла і забезпечує підтримку постійної температури.
Великий вибір котлів на дровах тут https://centr-tepla.com.ua/ua/kotly-na-drovakh/
Котел є економічним, якщо його споживання палива не перевищує 2 кубометри деревини на місяць. Якщо середні витрати вище, варто подумати про заміну теплогенератора. Одноразова інвестиція в покупку агрегату, який працює більш продуктивно на тому ж рівні палива, може окупитися через 1-2 роки після установки.
Сорти деревини впливають на тривалість горіння і в більшій мірі впливають на тепло (теплотворну здатність). Важливим лідером у світі є дубові дрова, а також дрова з інших порід твердої деревини: граба та бука. Хвойні породи, хоч і віддають багато тепла, але швидше згорають. Діаметр димоходу поступово зменшується за рахунок того, що смолисті дрова (сосна, ялиця) при горінні випаровують смолу і вона конденсується на стінках димоходу, поступово зменшуючи внутрішній діаметр цього димоходу. Для очищення димоходу або його пропалювання потрібен спеціальний засіб, який видалить залишки смоли. Чистка димоходу необхідна при використанні будь-яких дров. Насправді смолисті дрова швидко утворюють кіптяв і нагар на стінках. Також слід зауважити, що найкращий результат очищення димоходу можна отримати лише при ефективному змішуванні двох різних методів очищення: хімічного та механічного.
Щоб досягти максимальної ефективності, необхідно уважно підійти до вибору та підбору дров. Крім того, справа не тільки в породі деревини, але і в її стані. Дрова повинні бути сухими. Наприклад, вологість дров повинна бути не більше 20%. Стан дров неможливо визначити без спеціального вологоміра, але є просте правило, за яким можна дізнатися, добре це чи погано. Дрова перед спалюванням повинні бути витримані не менше як півтора роки. Сушка дров – це не стільки сонце, скільки вітер. З цієї причини дрова зберігають в обладнаних дровницях під дахом, але з щілинами в стінах. Дах захищає від опадів, а щілини в дошках стін дозволяють вітру роздувати кладку і сушити дрова. Готуйте дрова правильно заздалегідь на наступний рік.