Вітаміни для вагітних на ранніх термінах: щоб малюк народився здоровим

- Advertisement -

Популярні питання про вітаміни для вагітних.

Вітаміни для вагітних на ранніх термінах забезпечують нормальний розвиток плода та позбавляють майбутню маму від розвитку патологій. Крім того, вони допомагають упоратися з токсикозом. Коли розпочати приймати? Саме у першому триместрі вагітній жінці може бути особливо тяжко. Лікарі зазначають, що вітамінну підтримку краще розпочинати ще на етапі планування. Але які вітаміни приймати?

Потреба в вітамінах для вагітних жінок.

Під час вагітності у організму жінки виникають нові вимоги. У цей важливий період він особливо потребує додаткових вітамінів і мінералів, що можна пояснити змінами в обміні речовин, складі крові та гормональному тлі. Фітомаркет – спеціалізована онлайн-платформа, тут на сайті fitomarket.com.ua можна купити вітаміни, дієтичні добавки, трав’яні збори, а також продукцію для здорового харчування та спорту. Вітаміни для вагітних на сторінці сайту https://fitomarket.com.ua/ua/vitaminy-i-vitaminno-mineralnye-kompleksy-1/vitaminyi-dlya-beremennyh/ можна придбати в каталозі магазину Фітомаркет. Представлені тут хороші мінеральні і вітамінні комплекси забезпечать жінкам здоров’я і бадьорість під час вагітності, а також в післяпологовий період.

Вітаміни для вагітних жінок на сайті fitomarket.com.ua.
Вітаміни для вагітних жінок на сайті fitomarket.com.ua.

Відразу зазначимо, що не можна недооцінювати роль нутрієнтів, адже мікроелементи потрібні не тільки для підтримки здоров’я майбутньої мами, а й для розвитку малюка. Наприклад, потреба в кальції стає вищою в 1,5 рази, у залізі та фолієвій кислоті – у 2, а потреба у цинку, йоді, вітамінах групи В збільшується приблизно на третину. У цій статті ми наведемо рейтинг вітамінів для вагітних на ранніх термінах і розповімо, які з них є кращими.

Статистика показує, що кожна вагітна жінка вже на першому триместрі може стикатися з нестачею будь-якого вітаміну або мікроелемента. При цьому її фінансове та соціальне становище не відіграють тут жодної ролі. Лише третина жінок має дефіцит менш ніж за трьома різними показниками. Найпопулярніші компоненти, яких не вистачає організму вагітної жінки, – це вітамін Д, В, кальцій, йод, залізо та цинк.

Не варто недооцінювати важливість проблеми. Нестача вітамінів на ранніх термінах може призвести до таких сумних наслідків, як порушення та вади розвитку плода. Якщо ігнорувати потребу організму в них, можна спровокувати загибель малюка в утробі матері. Але лікарі запевняють, що чим менше різних препаратів приймає жінка під час першого триместру, тим краще для неї та плоду. Тоді як бути? Відповідь очевидна: є сенс заповнити баланс мікронутрієнтів ще на етапі планування вагітності.

Майбутні мами часто запитують, чи можуть вони компенсувати потреби свого організму харчуванням? Експерти вважають, що найкраще необхідні мікроелементи засвоюються саме з їжі, але вагітна жінка навряд чи зможе поповнити запас таким чином, оскільки її організму потрібно набагато більше. Відомо, що більшість вітамінів і мікроелементів не здатні утворюватися в організмі. Потреба в них задовольняється за рахунок способу життя та харчових звичок. Якщо харчування жінки різноманітне і збалансоване, вона не потребуватиме додаткового прийому препаратів. Але, на жаль, так буває дуже рідко, чим пояснюється брак того чи іншого елемента.

Найчастіше лікарі рекомендують приймати монопрепарати, але в деяких випадках пацієнтам призначають і вітамінні комплекси.

Отже, комплексний прийом вітамінів призначають:

  • пацієнтам з ожирінням та захворюваннями кишечника;
  • тим, хто не вживає в їжу м’ясо та молочні продукти;
  • людям, які не можуть собі дозволити харчуватися різноманітно та збалансовано з економічних причин.

Існує думка, що, якщо вагітна жінка хоче їсти, значить, їсти хоче її дитина. Але насправді ситуація по-іншому. Для майбутніх мам характерна підвищена психоемоційна чутливість, достатньо будь-якої дрібниці, щоб вони почали хвилюватися та відчути певний душевний дискомфорт. Психологи пояснюють, що центри насичення та задоволення в голові розташовані недалеко один від одного, тому здається, що смачно поїсти – це чудовий спосіб заспокоїтися.

Також багато хто переконаний, що вагітна жінка має їсти за двох, адже всередині росте ще одна маленька людина. Причому йдеться саме про кількість їжі, а не про її якість. Але лікарі запевняють у зворотному: перший триместр вагітності не слід збільшувати обсяги їжі, що споживається, і її енергетична цінність не повинна ставати більше. Наступні три місяці організму дійсно потрібно більше їжі, але різниця становить не більше ніж 15 відсотків від звичних порцій.

Які вітаміни для вагітних потрібно приймати на ранніх термінах вагітності.

Фітомаркет – спеціалізована онлайн-платформа, тут на сайті fitomarket.com.ua можна купити  вітаміни, дієтичні добавки, трав’яні збори, а також продукцію для здорового харчування та спорту. Вітаміни для жінок на сторінці сайту https://fitomarket.com.ua/ua/vitaminy-i-vitaminno-mineralnye-kompleksy-1/vitaminyi-dlya-zhenschin/ магазину Фітомаркет можна придбати в асортименті. Представлені тут мінеральні і вітамінні  комплекси забезпечать жінкам здоров’я і бадьорість під час вагітності, а також в післяпологовий період. Нижче ми розповімо про те, які вітаміни є кращими для вагітних на ранніх термінах.

Вітаміни групи В

Вітаміни групи В відіграють важливу роль для підтримки організму жінки та плоду дитини. Фахівці відзначають, що вони необхідні як жінці, так і малюкові на будь-якому терміні вагітності. На етапі планування вагітності та під час виношування дитини майбутнім мамам виписують фолієву кислоту, вона ж вітамін В9. Зазвичай її приймають протягом першого триместру та під час підготовки до зачаття. Її важливість можна пояснити такими перевагами:

  • запобігає розвитку залізодефіцитної анемії;
  • знижує ризик передчасних пологів;
  • нормалізує роботу центральної нервової системи;
  • забезпечує міцний та здоровий сон;
  • стимулює роботу залоз внутрішньої секреції;
  • покращує жировий обмін.

Вище перераховані переваги вітаміну В9 для жінок, слід зазначити і користь для плоду дитини:

  • забезпечує нормальний розвиток органів та систем організму;
  • знижує ризик уроджених аномалій розвитку центральної нервової системи.

Вітамін Е

Токоферол, він же вітамін Е, є важливим для вагітних на ранніх термінах. Він бере участь у таких процесах:

  • профілактика утворення та накопичення вільних радикалів у клітинах;
  • підтримка нормального енергетичного обміну;
  • стабілізація рівня гормонів;
  • формування плаценти;
  • дихання ембріона лише на рівні тканин.

З вітаміном Е дуже важливо не переборщити, оскільки його надлишок може викликати таку проблему, як порушення розвитку серцево-судинної системи ембріона. Самовільне призначення препарату є неприпустимим, про необхідність прийому повинен приймати рішення лікар.

Вітамін А

Лікарі призначають ретинол вагітним, адже він відіграє важливу роль у правильному розвитку плода. Приймати його слід під час першого та другого триместру. Позитивне значення вітаміну наведемо нижче:

  • відіграє важливу роль у профілактиці анемії;
  • нормалізує обмін речовин;
  • позитивно впливає розвиток тканин ембріона.

Зауважимо, що тут теж не можна переборщити, тому дозування препарату має визначати саме лікар.

Вітамін С

Нам усім відомо, що без вітаміну С формування захисних функцій організму неможливе. Крім того, він бере участь у засвоєнні заліза, а також нормалізує метаболізм фолатів. Вітамін С, він же ацетилсаліцилова кислота, є прекрасним антиоксидантом, що пригнічує негативний вплив на організм різних факторів.

Вітамін D

Вітамін Д – ще один важливий вітамін для вагітних на ранніх термінах. Його головна функція полягає у захисті організму майбутньої мами від різних вірусних інфекцій. Звичайно, він позитивно впливає і на сам ембріон, беручи участь у розвитку кісткових тканин опорно-рухового апарату. Якщо в організмі вітаміну Д достатньо, ризик виникнення рахіту у новонародженого зводиться до мінімуму.

Йод та селен

Чим раніше буде розпочато прийом йоду, тим краще. Ендокринологи визнають, що саме цей мікроелемент позитивно впливає на щитовидну залозу, яка відіграє важливу роль у формуванні центральної нервової системи та скелета ембріона. Найчастіше прийому одного йоду недостатньо, найчастіше лікарі виписують його в парі з селеном, адже таке поєднання перетворює гормони щитовидної залози.

Кальцій

Кальцій відіграє важливу роль для формування кістяка плода. На цьому його функції не закінчуються, кальцій сприяє нормальному розвитку ЦНС та серцево-судинної системи.

Сьогодні на ринку можна знайти велику кількість вітамінів, важливих для вагітних жінок на ранніх термінах, а також для тих, хто планує зачаття.

- Advertisement -
- Advertisement -