Корисні поради для грилера-початківця: як приготувати смачні страви на вогні?

- Advertisement -

Грилінг – це не лише чоловіча справа. Готувати на вугільних або газових грилях, освоївши прості правила використання, з таким же успіхом зможуть і жінки. Тому, неважливо, хто ви! Головне – любов до корисної та смачної їжі, приготовленої на вогні та бажання порадувати своїх близьких улюбленими стравами. Звичайно, важливу роль у грилінгу відіграє якісне обладнання. Якщо ви ще таке не придбали, радимо найшвидше виправити цю ситуацію і замовити від відомого бренда Weber гриль та всі необхідні до нього аксесуари в магазині Grill Shop.

Головні правила приготування страв на вогні

Все, що має знати грилер-початківець про техніку приготування страв на грилі, – як правильно використовувати жар. Останній буває двох типів: прямий та непрямий.

Відмінність між ними у розташуванні продуктів по відношенню до джерела жару:

  • Якщо продукти розміщені безпосередньо над вогнем, то жар буде прямим.
  • При непрямому жарі стейк буде прогріватися за рахунок високих температур, а не вогню.

Приготування страв на грилі

На прямому жарі краще готувати:

  • тонкі шматочки м’яса;
  • овочі, курячі ковбаски;
  • закуску з лавашу тощо.

Непрямий жар підійде для тих страв, на приготування яких потрібно від 25 хвилин. Це може бути товсті шматки яловичини, риба, гарніри.

Підготовка продуктів до грилінгу

В мистецтві грилінгу важливим є кожен із етапів, в тому числі й підготовка продуктів до смаження. Аби шматки свинини чи яловичини не втратили своєї форми від температури, перед приготуванням видаліть всі плівки. Нарізати м’ясо треба впоперек волокон, щоб не порушити його структуру.

Якщо ви хочете приготувати морепродукти на грилі, то вам буде корисно знати, що креветки можна обсмажувати як в панцирі, так і без нього. Аби смачно приготувати кальмара, перед тим як покласти на гриль, його треба обдати окропом.

Будь-які продукти, які ви збираєтесь покласти на решітку, потрібно попередньо позбавити від зайвої вологи. Рідина, що потрапляє на жар, може зіпсувати аромат и смак страви.

Як тримати гриль в чистоті?

Перед приготуванням страв на вогні, необхідно добре прогріти решітку грилю. Для цього вистачить 15-20 хвилин. За цей час шматочки їжі, які могли залишитися після попереднього очищення, остаточно згорять, а ви з легкістю зможете очистити поверхню.

Якщо ви відкриваєте сезон грилінгу після довгої паузи, прогрівати решітку потрібно протягом години – так всі мікроби та бактерії точно загинуть. Тримати обладнання потрібно в спеціальному чохлі. Це захистить його від пилу та інших зовнішніх факторів.

- Advertisement -
- Advertisement -